Tipy ako chrániť v zime ruky a vlasy

Tipy ako chrániť v zime ruky a vlasy

Pripravte sa na zimu! Chladné počasie je tu a s ním aj následky, ktoré so sebou prináša. Vplyvom mrazov, studeného vetra a teplotných zmien môžu ostať naše vlasy a pokožka v zhoršenej kondícii. No ak počas zimnej sezónny nepodceníte starostlivosť a prispôsobíte tomu aj kozmetické prípravky, máte boj so zimou vyhratý. Zvýšenú pozornosť venujte najmä rukám a vlasom, ktoré sú v tejto sezóne najviac vystavované extrémnym  poveternostným podmienkam.

 

Starostlivosť o vaše ruky
Popraskané, začervenané a vysušené. Aj takto môžu vyzerať vaše ruky v jesennom a zimnom období. Pokožka sa často stáva citlivejšia, s prejavmi vysušených lišajov, šupinatenia a najmä bielej stvrdnutej pokožky okolo nechtov, so sklonom tvoriť nepríjemné zádery. Vplyvom nízkych teplôt a prekúrených priestorov, aj následkom zmeny vo výžive, danou sezónnosťou potravín, pokožka mení štruktúru a má sklony k vysúšaniu. Pokožku dlaní a chrbtov rúk preto pravidelne premasťujte. Perfektná manikúra je len čerešnička na torte, ktorá určite nevynikne na popraskaných rukách.  Aby ste nezabúdali na pravidelné krémovanie rúk, rozložte si menšie balenia výdatných regeneračných krémov na:

  • Počítač: Nemastné telové mlieko s obsahom lanolínu položte priamo k počítaču, nech ho máte na očiach. Vyberte si mlieko s ľahkou textúrou, ktoré sa rýchlo vstrebáva do pokožky, kvôli práci s klávesnicou.
  • Umývadlo: Regeneračný krém umiestnite doma na umývadlo, alebo na kuchynský drez.
  • Kabelka: Malý voňavý krém s obsahom včelieho vosku hoďte do kabelky. Vyberte si pekné malé balenie, aby vás v kabelke tešilo a mali ste motiváciu použiť ho čo najčastejšie.
  • Nočný stolík: Na nočný stolík si položte kelímok čistej vazelíny a k nej pár bavlnených rukavičiek. Naneste vazelínu na suchú a podráždenú pokožku rúk, navlečte rukavice a spite takto celú noc. Ráno budú ruky na nepoznanie zahojené. K profesionálnej manikúre si objednajte parafínový zábal, ktorý rukám prinavráti ich prirodzenú vlhkosť a pružnosť.

 

Starostlivosť o vlasy
Rovnako aj vlasy majú v tomto období úplne iné potreby. Počas zimných mesiacov sa pôsobením studeného vzduchu vytráca z vlasov keratín, čo ovplyvňuje ich kvalitu a vzhľad. Keratín je výnimočný v spôsobe a rozsahu do akého vlasovú štruktúru mení. Pokiaľ máte vlasy prirodzene kučeravé, alebo naopak, rovné ako pravítko, nehľadajte za tým iba genetickú predispozíciu, ale aj spôsob, akým je keratín vo vašich vlasoch rozmiestnený. Kým v teplejších mesiacoch si strážime hydratáciu, po lete bojujeme o navrátenie keratínu do vlasov.

Rozhodne odložte letnú kozmetiku do skrinky a vytiahnite ju opäť v apríli. Teraz je dôležité dopriať vlasom externú ochranu pred oterom s oblečením, večne obtočeným šálom, čapicami, alebo mrazivým vzduchom. Potrebné sú jemné šampóny s obsahom proteínov  (keratínu) a oleje na vlasy. Tie aplikujte, ideálne každý deň, na končeky vlasov. Vhodné sú prípravky s formulou antifrizz, ktoré spevnia účes a pôsobia antistaticky. Vlasové olejčeky s anti age zložkami budú vašim ideálnym partnerom do pohodovej zimy.

Zdroj: Wera W.
Foto: Shutterstock