Tipy a triky ako vyťažiť z výpredajov čo najviac

shopaholic

Vianočný ošiaľ, ani zďaleka nevrcholí štedrovečerným pohostením. Väčšinu z nás čaká ešte jeden kolotoč – povianočné výpredaje. Vidina výhodnej kúpy dokáže poblázniť aj tie najodolnejšie povahy. Často sa však necháme zlákať skôr cenou ako samotným tovarom. Nakupujeme lebo je to výhodné a nie preto, že to potrebujeme. Ako vytrieskať z povianočných výpredajov čo najviac a na čo sa nenechať nachytať?

Uprednostnite kvalitu
Aj vy máte pocit, že obchody s oblečením sú natrieskané na prasknutie? Niet sa čomu diviť. Väčšina reťazcov vytiahne staré zásoby- staré kolekcie na ktoré sa vzťahuje aj najväčšia zľava. Na tom nie je nič zlé, najmä ak vďaka tomu dokážete kúpiť kabát so 70% zľavou. Sústreďte sa na kvalitné materiály ako vlna, kašmír a koža, ktoré za bežných okolností stoja najviac. Rovnako dôležité je zamerať sa na strihy, ktoré sú neutrálne a teda nepodliehajú aktuálnym trendom. Tak budete môcť nosiť daný úlovok aj niekoľko sezón. Kabáty, pérové bundy, kožené bundy a kvalitné svetre sa rozhodne za zvýhodnených podmienok oplatí kúpiť.

Sledujte pozorne
Čarovné slovíčko „od“ je vždy napísané malým a v podstate má slúžiť ako aliby. Nachádza sa na stojanoch s oblečení, kde je oveľa väčším písmom napísaná lákavá cena. Tá vás má prinútiť začať sa tou kopou vecí prehrabávať- zvyčajne márne, pretože za avizovanú cenu tam nájdete možno jeden kúsok, ktorý je buď vo veľkosti XXS alebo XXL. Ale samozrejme predajcovia počítajú s tým, že vám do oka padne niečo celkom iné a vy sa s tým vyberiete k pokladni. Nenechajte sa okabátiť a sledujte pozorne všetky triky, ktoré vás majú prinútiť si niečo kúpiť. A najmä- vždy si uvedomte či máte ešte v skrini voľné miesto, kam všetky nové kúsky uložíte.

 

Autor: AVE
Zdroj: pinterest