Tilgnerka pomôže štyrom ukrajinským školám

Tilgnerka pomôže štyrom ukrajinským školám

Spojená škola Tilgnerova v Bratislave poteší školákov v konfliktom zmietanej Ukrajine – priamo do ohrozených škôl pošle knihy. Žiaci aj starší študenti sa navyše o deťoch v iných častiach sveta a na Ukrajine dozvedia priamo od junior ambasádorov a vyslancov dobrej vôle UNICEF, ktorí tieto krajiny navštívili.

Počas aktuálneho Týždňa modrého gombíka sa Slováci zbierajú na pomoc pre deti na Ukrajine, no jedna bratislavská škola sa rozhodla prispieť  aj inak. Spojená škola Tilgnerova si pozvala na debatu a workshopy ambasádorov UNICEFu, ktorí navštívili konfliktom zničený východ Ukrajiny, aby motivovali svojich študentov pomôcť ich rovesníkom.

V piatok 19. mája počas projektu UNICEF na Tilgnerke uvidia deti vo všetkých triedach dokumenty UNICEF. Zároveň budú debatovať s tanečníkom a vyslancom dobrej vôle UNICEF Jarom Bekrom a Samuelom Majdekom z Refresher.sk, ktorí spoločne vlani navštívili východ Ukrajiny, ako aj s predsedom Slovenského výboru pre UNICEF Jurajom Mišurom.

Deti na prvom stupni budú workshopovať s junior ambasádormi UNICEF a svojimi učiteľmi, ktorí sa na tento deň pripravovali podľa manuálu pre ambasádorov. Projekt bude zážitkový a zakončený symbolickým pôstnym obedom.

Celý projekt vyústi do konkrétnej pomoci pre deti na Ukrajine. „Počas projektu bude možné darovať knihy na výučbu anglického a nemeckého jazyka a anglickú a nemeckú beletriu pre deti z vybraných štyroch škôl na Ukrajine, kde je chuť učiť sa cudzie jazyky veľká, ale možnosti malé,“ priblížila riaditeľka školy Alena Turčanová.

Na Ukrajine stále prebieha konflikt, ktorý zničil mnoho škôl a donútil tak tisíce detí zostať doma. „Cieľom projektu je, aby si slovenskí študenti uvedomili, že za našimi hranicami nemajú ich rovesníci možnosť vzdelávať sa, ohrozené sú miesta, kde by sa práve mladí ľudia mali cítiť bezpečne,“ uzavrel predseda UNICEF Slovensko Juraj Mišura.

Tilgnerka pomôže štyrom ukrajinským školám