Tieto vzory budú dominovať túto jar. Máte ich v šatníku?

Módne trendy sa menia tak rýchlo, že ich ani nestíhame sledovať. Každú sezónu sa v obchodoch objavia nové kúsky alebo sa po niekoľkých rokoch vráti to, čo sa nosilo kedysi. Pri rýchlosti a množstve zmien máme pocit, že je dnes moderné už všetko.

Chcete byť v novom roku IN? Inšpirujte sa niektorými z nastávajúcich trendov vo vzoroch, ktoré prináša rok 2020.

 

Logománia                                              

Trend, ktorý dominoval aj v minulom roku pokračuje! Svetoví módni návrhári a módne domy pokračujú v štýle logománie aj túto sezónu. Nájdete ich naozaj všade. V rôznych farbách, veľkostiach, materiáloch a taktiež na rôznych modeloch oblečenia. Tričká, spodné prádlo, ponožky, nohavice, topánky, svetre, kabáty. Všetko čo má niečo spoločné s módou podľahlo trendu logománie.
Pri tomto trende navyše platí:  Čím výraznejšie, tým lepšie. Čiže len aby bolo logo čo najväčšie a najviditeľnejšie. Ideálne, aby svietilo na kilometre. Týmto trendom sa inšpirujú aj bežné módne reťazce a preto dnes logomániu nájdete doslova všade.

 

Exotické vzory

Exotické vzory kvetín, palmových listov či zvieracia potlač sú veľmi nápadné a neprehliadnuteľné. Preto sa aj tento rok stanú dominantným vzorom. Najčastejšie ich opäť nájdeme prevažne na šatách či nohaviciach širšieho strihu. Skúste farebné nohavice s veľkým palmovým vzorom, v ktorých sa budete cítiť nielen komfortne ale aj štýlovo. Je to perfektný letný vzor a nemal by vám chýbať tento rok  ani v jarnom šatníku. Pre odvážnejšie dámy môže byť skvelou voľbou obliecť sa do tropického vzoru od hlavy až po päty no pre menej odvážne je riešením vzory skombinovať s neutrálnymi jednofarebnými kúskami. Tropické vzory sú ideálne aj na jar, no zvoľte ich zatiaľ v tlmenejších odtieňoch. A pokiaľ si zaobstaráte aj zaujímavé doplnky, váš outfit bude neprehliadnuteľný.

 

Moderná batika

Batikovanie patrí medzi najstaršie a tiež najpoužívanejšie spôsoby farbenia a zdobenia textilných materiálov.  Aj keď bola u nás batika jedným zo symbolov 90-tych rokov, pre väčšinu evokuje tento motív éru hippies zo 60-tych a 70-tych rokov. Pestrofarebné a psychedelické vzory síce nie sú bohvieako efektívnou záležitosťou, no nostalgia funguje aj v tomto prípade, a tak sa batika tento rok opäť vrátila, a to v masovom merítku.A aj keď by sa mohlo zdať, že ide o záležitosť skôr letnú a prázdninovú, opak je pravda. Batiku môžete túto jar nosiť na šatách, blúzkach či saku.  A aj keď je chaotická a divoká, batika je symbolom detstva, slobody a leta a už len preto by ste jej túto sezónu mali dať šancu.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Cellbes, VERO MODA, Airfield – mClasse,