The black one

Keby ste si mohli nechať len desať vecí z vášho šatníka…čo by to bolo? Väčšina z vás by si nevedela predstaviť existenciu bez riflí, možno by nesmel chýbať sveter, aspoň jedny šaty, topánky a… ? Určite by hlavným kritériom výberu bola čo najväčšia funkčnosť a možno aj univerzálnosť daného oblečenia, ktoré by ste sa rozhodli ponechať si.

A presne z týchto, ale aj iných dôvodov, by ste sa mali rozhodnúť pre čierne tričko… Že také v skrini ani nemáte? Tak to čo najrýchlejšie zmeňte. Je to totiž nenápadná nevyhnutnosť, ktorú môžete využiť pri nekonečnom počte príležitostí. Skrátka jedno čierne musíte mať! Bez diskusie.

 

Prečo čierne?

O čiernej farbe sa popísalo toho už veľmi veľa. Všetci vieme, že je elegantná, veľmi ľahko kombinovateľná a navyše – nájsť človeka, ktorému nepristane by bolo veľmi náročné. Jednoducho je to univerzálna farba, ktorá vďaka svojej vštepenej elegancii takmer nikdy nevyzerá lacno, práve naopak. O tom, že sa dá tento univerzálny elegán kúpiť za pár eur, netreba ani hovoriť.

 

Prečo tričko?

Pretože je to jednoduchý kus odevu. A jednoduchý kus odevu môžete od výmyslu sveta dotvárať rôznymi doplnkami alebo inými kusmi oblečenia podľa toho, na akú príležitosť ich potrebujete využiť. Ak sa potrebujete obliecť do práce, stačí si cez neho prehodiť pekné sako so vzorom alebo v zaujímavej farbe, k tomu slim nohavice a nielenže sa budete cítiť pohodlne, ale navyše budete dobre vyzerať. Keď si k nemu oblečiete sukňu do pásu a tričko si do nej zakasáte, zvolíte topánky na podpätku, v tom okamžiku môžete vyraziť do mesta. Stačí malý detail v podobe brošne alebo masívneho náhrdelníka a z obyčajného trička  je glanc kúsok, za ktorý sa nebudete hanbiť na žiadnej párty…

 

Prečo jedno?

Pokojne ich môžete mať aj viac. Ale keby ste si  mali vybrať len jedno jediné, potom je tu zopár tipov, ako by malo vyzerať. Vyberte si radšej voľnejší strih, nie obtiahnutý, jednak bude pohodlnejší, dá sa ním všeličo zakamuflovať a zároveň sa v ňom budete cítiť oveľa slobodnejšie. Výstrih by v ideálnom prípade mal byť do V. Nielenže to vizuálne zoštíhľuje, ale navyše je to aj viac sexi.

 

Zdroj: lovelybylucy.com, brownsfashion.com, allforfashiondesign.com, optifactory.com, chictopia.com, dailymail.co.uk, , indiejanephotography.com,  , 24.media.tumblr.co, shop.mango.com, http://www.pinterest.com/