Tesco rozšírilo počet obchodov schopných darovať potraviny

Tesco jediný reťazec schopný darovať potravinové prebytky

Tesco už niekoľko rokov cez Potravinovú banku darúva potravinové prebytky charitám na pomoc ľuďom v núdzi. Reťazec po pilotnom projekte v štyroch obchodoch v januári tohto roka rozšíril množstvo obchodov, z ktorých denne daruje potravinové prebytky, na 35 obchodov po celom Slovensku. Už po pár mesiacoch spoločnosť opäť rozšírila počet obchodov, ktoré sú schopné darovať potraviny pre ľudí v núdzi. V priebehu mája stúpol počet týchto obchodov až na 72. Tesco je tak opäť o krok bližšie k svojmu záväzku, že do roku 2020 všetky obchody Tesco budú schopné darovať potravinové prebytky pre ľudí v núdzi.

„Od roku 2015 Tesco darovalo takmer 170 ton potravinových prebytkov, z čoho sa dalo pripraviť až viac ako 70-tisíc porcií teplého jedla. Boj proti plytvaniu jedlom berieme veľmi vážne, preto už dnes začíname pracovať na ďalšom rozširovaní obchodov schopných darovať potravinové prebytky,“ povedal hovorca spoločnosti Tesco Martin Krajčovič. Týkať by sa to malo najmä hypermarketov. Do konca roka by malo Tesco byť schopné darovať potravinové prebytky zo všetkých hypermarketov a aj z časti menších formátov typu supermarket a Expres.

Úsilie Tesca predísť plytvaniu potravinami formou darovania charite privítal aj riaditeľ Potravinovej banky Marko Urdzík: „Denne posielame našim partnerom potrebné potraviny, ktorí z nich pripravujú stovky jedál pre chorých, starších a núdznych ľudí. Je pre nás dôležité, že máme v našom úsilí silného partnera, akým je Tesco. Vďaka tomuto rozšíreniu zo strany Tesca sme dnes schopní pomôcť ľuďom vo všetkých okresoch Slovenska, za čo sme veľmi vďační.“

Z údajov OSN vyplýva, že až jedna tretina svetovej produkcie potravín sa vyhodí. Prevencia plytvania potravinami je jeden z kľúčových pilierov, na ktoré sa Tesco zameriava.

Tesco jediný reťazec schopný darovať potravinové prebytky