Tekvicové pobláznenie v Starbucks!

tekvicové osvieženie

Ten najočakávanejší okamih jesennej sezóny? Príchod Pumpkin Spice Latte do ponuky Starbucks! Každý rok čakajú zástupy smädných fanúšikov na nápoj, ktorý si po celom svete vybudoval kultový status. Tento rok sa Pumpkin Spice Latte dostáva do ponuky Starbucks aj na Slovensku na začiatku septembra.

Stručný príbeh istej príchute
Aby mohlo Pumpkin Spice Latte očariť chuťové poháriky fanúšikov na celom svete, musel byť najskôr vytvorený ten jediný najlepší recept. Na začiatku roka 2003 sa skupina partnerov (zamestnancov) Starbucks v Seattli zaoberala vytváraním novej príchute. Mali navrhnúť nový nápoj pre hlavnú jesennú ponuku. Tím začal tým, že do štúdia priniesol najcharakteristickejšie jesenné dekorácie –  a tekvicový koláč. Práve ten sa vzápätí stal impulzom pre skombinovanie espressa s tekvicovou príchuťou a rôznym korením. Dnes je tekvicové latte ako výsledok týchto jesenných inšpirácií dostupný v každej kaviarni Starbucks na svete. Už ste ho vyskúšali?

Recept na úspech
Odpoveď na otázku ohľadom popularity Pumpkin Spice Latte sa skrýva v jeho recepte. Tajomstvo úspechu je v kombinácii lahodného espressa, napeneného mlieka a sirupu s tekvicovým korením, to všetko zavŕšené nadýchanou šľahačkou so škoricou, zázvorom, muškátovým orieškom a klinčekom. Pumpkin Spice Latte sa vďaka svojej charakteristickej jesennej chuti stalo najžiadanejším sezónnym nápojom Starbucks. „Náš jesenný hit – Pumpkin Spice Latte – sa do našej ponuky dostane v septembri. Pre Slovákov, ktorí si Starbucks zamilovali, je to rozhodne dobrá správa. Naši zákazníci ho oceňujú predovšetkým pre jeho charakteristickú korenistú arómu, ale tiež preto, že stále častejšie hľadajú neobvyklé príchute,“ hovorí Starbucks Coffee Master Kamila Krejčiříková.

Tekvicové osvieženie
Začiatok jesene je obdobie, kedy si môžete užívať posledné chvíle leta. Preto má Starbucks v ponuke nielen Pumpkin Spice Latte na zahriatie, ale tiež jeho mrazenú verziu – Pumpkin Spice Frappuccino. Najnovšia studená verzia tekvicového bestselleru poteší tých, ktorí stále spomínajú na horúce letné prázdniny a túžia po osviežení.