Teddy kabát: Obľúbený zimný kúsok hlási návrat

Chladné počasie je už definitívne tu a s ním aj najvyšší čas pripraviť sa na tie najnižšie teploty. Preto je na čase siahnuť po ikonickom a nenahraditeľnom kúsku zimného šatníka každej ženy – kabáte!

A tento rok sa opäť vracia obľúbený model s názvom „teddy coat“.

 

Čo je teddy coat a ako si vybrať?

Teddy coat, respektíve teddy bear coat, vznikol paradoxne ako napodobenina drahých norkových a ovčích kožuchov. Vyznačuje sa oversized štýlom aj príjemným materiálom, ktorý pripomína kožuch plyšového medvedíka.

Výhoda teddy kabátu je tá, že je sám o sebe veľmi teplý, a preto si pod neho môžete dovoliť obliecť aj ľahšie oblečenie, tenší svetrík, mikinu či dokonca aj šaty, nakoľko je veľmi teplý.

Teddy coat kabátiky sú väčšinou oversize, preto sa nemusíte obávať ani toho, že sa vám pod ním oblečenie nepodarí navrstviť.  Nosia sa dlhé varianty, ako aj modely do polovice lýtok, či skrátené, ktoré siahajú do polovice stehien.

Kvalitný teddy coat kabát síce nepatrí medzi tie najlacnejšie kúsky, no môžete si byť istá, že túto investíciu neoľutujete. Teddy coat je štýlový, pohodlný a zahreje vás aj pri tých najväčších mrazoch.

 

Teddy coat a doplnky

Široký opasok s prackou je skvelý spôsob, ako ozvláštniť širší teddy kabát.

Opaskom sa dá dotiahnuť a zvýrazniť úzky pás. Pridajte k nemu tmavé nohavice, vysoké čižmy a malú čiernu kabelku cez rameno a štýlový zimný outfit je na svete.

Ak máte rada skôr ležérnejší look, zvoľte si do outfitu tenisky. Pokiaľ si vyberiete ich zateplenú verziu, pokojne si ich môžete obuť aj do nižších teplôt. Farebnejšie tenisky odporúčame kombinovať s dlhým teddy kabátom hnedej farby ale biele si môžete obuť aj k farebnejším kúskom.

 

Farby sezóny

Minulý rok boli v móde najmä hnedé modely a odtiene béžovej, tento rok sa farebná paleta rozrástla aj o farebnejšie verzie.

Skvelou voľbou sú práve žiarivejšie odtiene oranžovej, modrej či zelenej.

Nielenže v nich vyniknete, ale môžete ich skombinovať aj s ďalšími farbami. Pokiaľ chcete aby váš kabát viac vynikol, skúste ho skombinovať s kúskami v zemitých farbách. Tým umocníte jeho výraznú farbu a rozžiarite si tak aj ten najsychravejší deň.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustrčna fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Björn Borg, La Femme