Ťažké detstvo a kontroverzná výchova Gordona Ramsayho

kontroverzná výchova Gordona Ramsayho

Ročne zarobí toľko, ako Beyonce a vďaka drsným kritikám kuchárov je postrachom všetkých kuchýň. So svetoznámym šéfkuchárom Gordonom Ramsaym sa však život nemaznal.

Svetoznámy kuchár, otec štyroch detí, prezradil detaily svojho ťažkého detstva a prehovoril o prísnej výchove svojich detí. V živote to nemal jednoduché, kým nebol slávny,  peniaze na zvyš nemal. Jeho otec bol alkoholik, a možno aj preto z domu odišiel keď mal šestnásť rokov. Bol nútený postarať sa o seba sám. Dnes je  z neho jeden z najuznávanejších kuchárov na svete a vychováva štyri deti. Hovorí, že o peniaze mu nikdy nešlo. A to sa snaží preniesť aj na svoje deti.

Z prísnej a razantnej výchovy Gordon neupúšťa ani počas sviatkov a spoločného voľného času. Keď mala jeho dcéra Megan narodeniny, zobral rodinu do jednej z najprestížnejších reštaurácii, ktoré vlastní a ktorá bola ocenená tromi Michellinskými hviezdami. Avšak, ani v tento moment jeho deti nesedeli na tých najlepších miestach. „Nikdy nikde tak tvrdo nepracovali, aby si to mohli dovoliť. Je správne aby to zažívali v tom veku? Nie, nie je!“

Svoje deti nechce rozmaznávať. Musia si platiť napríklad telefóny, ale aj cestovné. To všetko zo svojho vreckového. Gordon je rád, za šťastie, ktoré mal v živote a cení si ho. Avšak, nechce, aby sa na jeho deti pozeralo ako na deti „slávneho Ramseyho“.

Gordon Ramsay je známy tým, že si svoje relácie, preberané slávnymi televíznymi stanicami po svete, rád produkuje sám. Rovnako to bolo aj pri Pekelných hoteloch, ktoré na televíznych obrazovkách odštartovali v roku 2012. Krachujúce hotelové prostredie stavia priamočiareho drsňáka do úplne novej role, v ktorej preberá vedenie nad zúfalými situáciami. Majitelia nechali svoje podniky padnúť na dno a na Ramsaym je, aby im ukázal, že pokiaľ sa nezľaknú tvrdej práce, bude ich hotel znovu konkurencieschopný. Ak ho chcete vidieť v akcii, prepnite si 30. júla na stanicu Spektrum Home a sledujte, ako si poradí s ďalším hotelom.