Tak povedz dobrej hudbe AMO a osláv s AMO & Band 10. výročie!

Rok 2013 je ROK NULA. Rok 2013 je 10ty rok skupiny AMO. Rok 2013 je rok, kedy vyjdú na spoločnom CD single Zlaté časy, Doma i novinka Femme Fatale. Rok 2013 je rok, kedy treba povedať dobrej hudbe AMO. Napríklad na jesennom AMO SONY XPERIA TOUR 2013.

„Tento rok je pre nás rokom zmien, zásadných zmien. Veľa vecí v našom živote akoby začína, je to rok prehodnotenia hodnôt a cieľov. Možno to vyznieva zvláštne, ale čas od času to urobiť treba,“ odkazuje AMO & Band svojim fanúšikom. Po prvom desaťročí na scéne Opak a Moe vydávajú ROK NULA – svoj 4. štúdiový album, intenzívne poznačený ako osobnostným tak i umeleckým vývojom oboch členov skupiny. Nová doska prinesie fanúšikom minuloročný singel Zlaté časy i tohtoročný Doma a 10 ďalších noviniek https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xmSSwTD9aPo

AMO_2245 uprava SMALL Foto David VirgalaFoto: DAVID VIRGALA, Zdroj: SOUL FOR SHOW

Hlavným producentom albumu je tentokrát klavirista Marcel Vén, ktorý spolu s Moem produkoval nosnú časť cédečka. „Okrem Marcela sa na produkcii podieľali Smart, Damalistik, Djei GOGO (United Flavour) a Fatte,“ prezrádzajú chalani a na margo ďalších hostí na albume dodávajú: „Nie je ich veľa, ale sú o to vzácnejší: Strapo, Xindl X a Juraj Benetin z Korben Dallas.“ Práve s charizmatickým Jurajom Benetinom si Opak a Moe zaspievali vo vydarenej spoločnej skladbe Femme Fatale, ktorá, takpovediac sprevádza album na ceste na pulty obchodov ako titulný singel. Po letnom videoklipe Doma, ktorý kapela predstavila ako predzvesť dosky, a minuloročnej skladbe Zlaté časy, je Femme Fatale už tretím songom z novej dosky, ktorý si našiel cestu do éteru rádií.

Aby si skalní priaznivci mohli nové a lepšie AMO vypočuť na vlastné uši naživo čím skôr, chalani sa vyberú osobne medzi nich v rámci svojho jesenného celoslovenského AMO SONY XPERIA TOUR 2013. Na turné vyrazia už prvý októbrový víkend a kluby budú brázdiť až do začiatku novembra v sprievode spriatelených DJov Emonoizboyz, ktorí sa po každom koncerte postarajú o afterparty až do rána. Počas koncertov si budú môcť fanúšikovia kúpiť nové CD ROK NULA, a špeciálne pre zberateľov-fajnšmekrov si AMO pripravilo prekvapenie vo forme nového albumu na vinylovej platni.

„Časť vecí na našom albume je mixovaná v analógovom štúdiu. A tak sme si povedali, že by sa patrilo tento zvuk zachytiť aj na vinyl,“ vysvetľuje Moe. „Robievali sme to aj predtým – ako jedna z mála kapiel sme v čase, keď sa hrávalo hlavne z platní, vydali vinyl čisto s našimi inštrumentálkami (okrem iných, vinylov sme vydali viac), aby sme hrali na koncertoch hlavne našu hudbu. Takže vinyl vždy bol a je pre nás veľká vec.“

Pre zberateľov výnimočných hudobných kúskov si AMO & Band pripravilo lahôdku navyše v podobe súťaže o CD ROK NULA, ktoré vyšlo z lisu ako prvé a ktoré výherca dostane ešte pred oficiálnym vydaním albumu /16. september 2013/Do súťaže o prvý kus albumu ROK NULA sa môžu fanúšikovia zapojiť na stránke www.roknula.sk.

Termíny a miesta AMO SONY XPERIA TOUR 2013:

4.10. Trenčín – Klub Lúč
5.10. Banská Bystrica – Klub 77
11.10. Bratislava – MMC

/KRST CD Rok Nula + hostia: Moja Reč, Strapo, Emonoizboyz, Šorty/
12.10. Čadca – Zion Club
18.10. Košice – Club Déjá Vu
19.10. Prešov – Pixel Music Club
25.10. Žilina – Smerr Pub
26.10. Partizanske – Spy Club