Tajomstvo francúzskeho šarmu: Oblečte sa ako Parížanka!

Francúzske ženy pôsobia vždy veľmi elegantne a štýlovo. Ich hlavným znakom je nedbalý make-up a bezchybný styling. Majú radi neutrálne farby a dokonalé súhry. Pozrime sa na niekoľko tipov a inšpirácií , vďaka ktorým zaručene zažiarite ako pravá dáma s vyberaným francúzskym štýlom.

 

Štýl ako Francúzska
Nepotrebujete žiť v Paríži, aby ste sa obliekli do francúzskej elegancie. Podobný šatník si môžete vytvoriť aj v našich končinách s použitím pár zakladných kúskov. Na začiatok sa odporúča venovať pozornosť farbám. Francúzske ženy dávajú prednosť neutrálnym odtieňom, najčastejšie sú videné v čiernej, bielej, tmavomodrej, béžovej a hnedej. Tieto základné farby sú prvým krokom ku každodennej francúzskej elegancii. Okrem farieb sú kľúčové aj správna kombinácia a outfitovanie. Francúzky si vytvárajú šatník tak, aby sa veci navzájom jednoducho kombinovali, či už ide o topánky, šaty a sukne, sako alebo nohavice.

Stavte na jednoduchosť
Francúzska móda je veľmi príznačná jednoduchosťou a eleganciou. Len veľmi málo francúzskych žien si oblečie farebné sukne, masívne farebné náhrdelníky či náušnice. Výstredné veci nahradia radšej jednoduchými farbami a doplnkami. Prvým základným kúskom je určite tričko alebo blúzka v základných farbách. Tento kúsok je veľmi obľúbený a ľahko sa kombinuje napríklad s úzkymi džínsami alebo s nohavicami v modernom chino strihu.

Ďalším kľúčovým prvkom je sako v pánskom štýle. Dámska móda inšpirovaná pánskymi prvkami je stále veľmi trendy a nadčasová.

Francúzsky si potrpia aj na pohodlnosť, čo ale neznamená, že si outfit nedoplnia aj dokonalými, štýlovými lodičkami. Kombinovať môžete skutočne všetko ak to bude v medziach minimalistického štýlu. K elegantnému outfitu si obujte výrazné mokasíny alebo kľudne aj trendy a komfortné tenisky.

Jednoduché strihy môžete tiež krásne doplniť decentnými doplnkami. Čistý vzhľad ľahko docielite jemným zlatým príspevkom alebo náušnicami a nakoniec celý outfit podčiarknite kvalitnou, koženou kabelkou.

Make-up ako Francúzska
Francúzsky sú známe tým, že dbajú na dokonalý, avšak na pohľad nedbalý make up. Pre francúzske ženy je veľmi výrazný make-up synonymom nevkusu. Pokojne z domu odídu aj bez make-upu. Dôležitá je pre nich jednoduchosť, preto je pre ne ideálny jemný make-up a prirodzené tóny. Dokonalým pre vás bude aj francúzsky, ikonický look, ktorý si vyčarujete s pomocou červeného rúžu či použitím tenkej, čiernej linky.

Červený rúž a mačacie očné linky na svetlej pleti sú totiž tým pravým pre skutočnú francúzsku dámu.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Björn Borg, Ziaja, beautysecret.sk, biOrganica.sk