Sviatok zaľúbených sa blíži: Prinášame vám tipy na štýlové outfity!

Valentínsky outfit

Deň všetkých zamilovaných, Valentín, sa nám už pomaly blíži a popri tom ako rozmýšľate nad perfektným darčekom Vám myseľ isto zamestnáva aj zásadná otázka: Čo si na také valentínske rande obliecť ?

Naša rada znie, vyhnite sa prvoplánovosti a inšpirujte sa našimi štýlovými radami!

 

Niečo z histórie
Významnou osobou pri vzniku tohoto sviatku bol rozhodne katolícky kňaz a liečiteľ sv. Valentýn. Počas 3. storočia vládnuci cisár Claudius II v celej ríši zakazoval sobáše, pretože sa bál že by oddaní muži ostali doma a nešli by na vojnu. Proti tomu sa postavil práve kňaz Valentýn, ktorý v tajnosti oddával mladé, zamilované páry. Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a tento sviatok sa stal obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Či už ste zadaná alebo strávite večer s kamoškami, Valentín je perfektná príležitosť  ako sa nahodiť a vychutnať si čaro tejto výnimočnej noci.

 

Dámska jazda
Máte v pláne vyraziť do mesta s najlepšími kamoškami? Ak áno, jednoznačne stavte na hravý, originálny outfit!

Trendy voľbou bude určite tričko so zaujímavou potlačou, ktoré doladíte správnymi nohavicami alebo dokonca aj štýlová maxi sukňa. Pri doplnkoch sa môžete odviazať a zvoliť výraznejšiu kabelku či štýlovú ľadvinku. Fantázii sa medze nekladú. Srdiečka síce patria k hlavným motívom sviatku zamilovaných, nemusia byť aj súčasťou vášho outfitu. Ale ak si predsa len budete chcieť  zvoliť viac romantický outfit, vsaďte na farby. Červená, ružová a odtiene fialovej či koralovej vám privodia ten správny romantický look.

 

Romantika pri sviečkach
Ak ste dostali pozvanie na romantickú večeru od priateľa či manžela, jednoznačne siahnite po šatách. Nič nevyzerá viac  žensky a zvodne, než  šaty zvýrazňujúce postavu a navyše ak sú zdobené krásnym detailom v podobe čipky či volánu. Pozor však na prehnané kombinácie materiálov a divoké vzory. Môžu pôsobiť vulgárne a lacno. Tento outfit môžete krásne doladiť vhodným make-upom. Jemné líčenie je ideálnejšou voľbou a kľudne ho môžete skombinovať s výraznejším rúžom.
Ak nie ste typ na šaty, alebo chcete vyskúšať niečo iné a zároveň štýlové, odporúčame aktuálny trend v podobe overalu. Zaručene v ňom vyniknete!

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Kara, Pietro Filipi, cellbes.sk, Twinset, La Femme, Ziaja, beautysecret.sk