Sviatočná pohoda. Doprajte si zaslúžený relax.

Sviatočná pohoda. Doprajte si zaslúžený relax.

V týchto dňoch sa často ocitáme v strese a v zhone zo zháňania darčekov a príprav na blížiace sa sviatky. Nezabúdajte však, že Vianoce sú sviatky pokoja a oddychu. Toho by sme si mali dopriať čo najviac a samozrejme zo správne zvolenou sviatočnou atmosférou. Prinášame Vám zopár tipov, ktoré vám pomôžu navodiť tú správnu vianočnú pohodu.

 

Sviatočná atmosféra
Doprajte si tieto dni aj potrebný oddych. Nájdite si čas pre seba, zrelaxujte pri dobrej knihe alebo obľúbenom filme. Samozrejme pri takomto leňošení nezabúdajte aj na pohodlné oblečenie. Nič vás tak nenaladí na Vianoce ako mäkký sveter, alebo pyžamo s vianočnou tematikou a pohodlné nohavice či legíny. Správnu atmosféru vám navodia aj dobre zvolené interiérové dekorácie a vône. Kým jedných láka  počas sviatočných dní vôňa drevín, iní zase nedajú dopustiťna  vôňu škorice,  či vanilky. Zaobstarajte si sviečky  vašich obľúbených vianočných vôní, nechajte ich rozvoňať a užívajte si momenty pokoja. Okrem krásnej arómy sa vôňe postarajú taktiež o pokojnú náladu a to správne predvianočné čaro.

 

Vianoce bez stresu
Ako sme už spomínali, častý stres a predvianočný zhon nám dáva poriadne zabrať. Vytvorte si oázu pokoja a zrelaxujte pri dobrom kúpeli. Za pomoci detoxikačnej soli do kúpeľa si doma ľahko vytvoríte vlastné kúpele, ktoré vás zrelaxujú rovnako dobre ako víkend v tých skutočných. Špeciálna himalájska soľ do kúpeľa upokojí búšenie srdca, zharmonizuje tok energie a pomôže vám v boji s nespavosťou.

Kúpeľ vám prinesie blahodarný pocit a upokojí Vaše zmysly. A nezabudnite po kúpeli pokožku primerane hydratovať. Kľúčová je voľba vhodného telového mlieka či masla, ktoré sa vám postarajú o  zdravú a vyživenú pokožku. Takto zrelaxovaná vkĺznite do pohodlnej kožušinovej vesty a teplých papučiek. A sviatky sa pokojne môžu začať.

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, cellbes.sk, Pietro Filipi, Kara, beautysecret.sk, bytove-parfumy.sk, Ziaja