Sviatočná pohoda. Doprajte si zaslúžený relax

Predvianočné obdobie je mnohokrát sprevádzané zhonom, stresom zo zháňania darčekov a príprav na blížiace sa sviatky. Netreba  však zabúdať, že Vianoce sú hlavne sviatky pokoja a oddychu. Toho by sme si počas nasledujúcich týždňov mali dopriať čo najviac a samozrejme so správnou atmosférou a pohodlným oblečením.

 

Inšpirujte sa našimi tipmi na navodenie domácej pohody a pravého sviatočného leňošenia.

Sviatočná (voňavá) atmosféra
Vianoce sa mnohým z nás spájajú s rôznymi vôňami. Kým jedných láka vôňa drevín, iní zas milujú vôňu škorice či vanilky. Zaobstarajte si preto sviečky typických vianočných vôní, vyzdobte nimi miestnosť a nechajte ich rozvoňať. Okrem krásnej arómy sa postarajú taktiež o pokojnú náladu a to správne predvianočné čaro. Ako sme už spomínali, častý stres a predvianočný zhon nám dáva poriadne zabrať. Vytvorte si sviatočnú oázu pokoja a zrelaxujte aj pri dobrom voňavom kúpeli. Za pomoci rôznych emulzií do kúpeľa si doma ľahko vytvoríte vlastné kúpele, v ktorých zrelaxujujete rovnako dobre ako v tých skutočných. A nezabudnite po kúpeli pokožku primerane hydratovať. Kľúčová je voľba vhodného telového mlieka či masla, ktoré sa vám postarajú nielen o voňavú, ale aj zdravú a vyživenú pokožku.

 

Zababušte sa
Počas vianočných sviatkov sa nájde viacero príležitostí na relax pri dobrej knihe alebo obľúbenom filme. A samozrejme, pri takomto leňošení nesmieme zabúdať aj na pohodlné a teplé oblečenie. Nič vás tak nenaladí na Vianoce ako mäkký sveter, pohodlné nohavice a šálka horúceho čaju či kakaa. Zababušte sa do hrubého svetra či huňatého pulóvra s vianočným motívom a nohy zohrejte v teplých papučiach. A rovnako vám poslúži aj veľká deka či mäkučký župan. Strávite v ňom celý deň pohodne a s teplými ponožkami je to neprekonateľná kombinácia na dni, kedy sa od rána do večera nepohnete z bytu ,alebo postele.

 

Domáca pohoda v teplákoch
Tepláková súprava je ideálnym kúskom a jedným z najpríjemnejších oblečení na dlhé, zimné dni.  Sú moderným a pohodlným kúskom, ktorý využijete nielen pri športe ale aj vo voľnom čase. Teplákovú súpravu môžete nosiť ako dokonale zladený komplet alebo osobitne v kombinácií s inými kúskami. Tak si počas sviatkov užijete nielen príjemné nosenie aj ich jednoduchú kombinovateľnosť. Počas domáceho leňošenia oceníte najmä tie, vyrobené z kvalitných materiálov a voľnejšieho strihu.

Už dlho sa držia na popredí obľúbeného domáceho oblečenia, v ktorom sa rozhodne nemusíme hanbiť ísť ani na nákup alebo prechádzku so psom do parku.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Björn Borg, Ziaja, biOrganica.sk, H&M