Sveter na tri spôsoby

Jeseň je mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Milujem tie farby, to svieže ochladenie po sparnom a upotenom lete a milujem aj všetky tie vône, ktoré k jeseni neodmysliteľne patria. Pečené gaštany, škorica a horúci čaj. Neviem ako vy, ale ja mám chuť, akonáhle padne prvý list zo stromu, zabaliť sa do huňatého nadýchaného svetra. Ako sveter kombinovať a aké sú alternatívy jeho nosenia?

 

Do pása
Aj keď sveter na prvý pohľad nepatrí medzi sexy kúsky, ktoré obtiahnu vašu postavu aj tu si viete pomôcť. Ideálne je skombinovať sveter s obtiahnutou sukňou s vysokým pásom.  Sveter do nej jednoducho zapravíte. Pri veľmi mohutných kúskoch by to zaručene nevyzeralo dobre, preto voľte radšej jemnejšie štrikované typy, napríklad z príjemného kašmíru. V takom svetríku vám určite zima nebude.

Namiesto šiat
Predĺžené typy svetrov sú v chladnom počasí skvelou voľbou. Mimoriadne sexy vyzerá takýto typ svetra s čižmami nad kolená, ale pokojne môžete zvoliť aj menej vyzývavú kombináciu a obuť si členkové topánky na nízkom opätku. Dôležité je ustrážiť si dĺžku, aby sme sa nestali obeťami nevkusu. Ak si nie ste isté či vám nevidno viac ako by ste si priali k svetru môžete pokojne skombinovať kraťasy, ktoré si oblečiete na pančušky.

Pozor na krivky
Aj napriek tomu, že sveter je veľmi vďačný kúsok, treba vedieť ako na to. Vždy treba mať na zreteli, že ide o objemný a často neforemný druh odevu. Ak patríte k dámam, ktoré majú širšie boky, treba voliť jemnejšie úplety a výstrih do tvaru písmena V.

Zdroj: AVE
Foto: pinteres