Súťaž o dobrotu z Mexika Ukončená súťaž!

Zelenú hmotu pod názvom guacamole dnes už pozná takmer každý. Populárna mexická chuťovka, ktorá sa pripravuje z avokáda, paradajok a niekoľkých korenín sa v Mexiku  konzumuje takmer
so všetkými tradičnými jedlami.  Vedeli ste, že avokádo rastie na strome a považuje sa za ovocie? A vedeli ste, že včely z kvetov avokádového stromu vyrobia niečo tak zvláštne, ako avokádový med?

Aztéci využívali plody avokádového stromu ako zdroj ovocia a oleja už pred desať tisíc rokmi. Aj keď sa avokádo radí medzi ovocie, chuťou pripomína skôr orechy. Aj vďaka nízkemu obsahu cukrov a vysokému obsahu mastných kyselín a minerálnych látok je vyhľadávanou potravinou diétnej stravy.

Avokádovník je závislý na opelení hmyzom, rovnako ako každý strom, ktorý chce začať plodiť. Včelám ponúka veľké množstvo nektáru, z ktorého vzniká silný, ovocný a veľmi aromatický avokádový med. Ten sa chuťovo radí medzi tie zaujímavejšie – pripomína chuť sušených sliviek. Je typický pre svoju tmavú farbu. Uchováva všetky blahodarné látky, ktoré avokádo obsahuje. Či už je to draslík, meď, horčík, fosfor, či veľké množstvo vitamínov C, E, K, H, B3 a kyseliny pantothenové.

Mexický avokádový med od spoločnosti Medokomerc si môžete zakúpiť  na webe www.eshop.medokomerc.cz.

Spoločnosť Medokomerc si však pre jedného z Vás pripravila degustačný balík aj s ostatnými exotickými medmi, ktoré na tomto webe nájdete v ponuke.