Sukňa ako uliata

Nohavice asi milujeme všetky. Sú pohodlné, hodia sa na všetky možné aj nemožné príležitosti.V podstate sme ich ukradli mužom, v mnohom sme ich vylepšili a každodenne oceňujeme pohodlie, ktoré nám tento kúsok odevu poskytuje,

Ale sukňa… predsa len je to naša výsada.

Pomerne jednoduchý spôsob ako vyzerať žensky, príťažlivo ako ukázať krásne nohy. Navyše predstavujú perfektný spôsob ako niektoré žiadané partie zvýrazniť alebo naopak.

 

Evolúcia

Sukňa ako ju poznáme v súčasnosti nemá za sebou veľmi dlhú históriu. V podstate ako samostatný kúsok odevu ju poznáme od 19. storočia. Odvtedy až podnes už módny tvorcovia vymysleli neuveriteľné množstvo strihov, farebných kombinácií, dĺžok… Kto sa v tom má orientovať? Tajomstvo dobre padnutej sukne, ktorá z vás urobí neprehliadnuteľnú je spočíva práve v tom, vybrať si tú pravú. Ako na to? Stačí len vedieť, na aký typ postavy sa hodí aká sukňa.

 

Nízka

Už tradične sa spolu s nízkou postavou viažu krátke sukne. V podstate čím kratšiu dĺžku zvolíte tým viac si predĺžite nohy. Ak nie ste natoľko odvážna, aby ste si dali mini, tak zvoľte dĺžku tesne nad kolená (nikdy nie pod!!!) a vylepšiť to môžete aspoň nízkym opätkom.  Dlhá sukňa skutočne v tomto prípade opticky skráti vašu postavu. Ak jej nemôžete odolať určite si k nej dajte topánky na platforme.

 

Dlhá

V tomto prípade máte šťastie a čo sa týka dĺžky pokojne môžete vyskúšať všetky možné alternatívy. Sukne do polovice lýtok pristanú takmer výhradne len tomuto typu postavy. Mali by ste si však dať pozor na úplne mini. V kombinácii s dlhými nohami by mohli pôsobiť lacno. Čo sa týka strihu, vašej postave budú skôr lichotiť strihy otočeného A-čka (zužujúce sa smerom dole) ako voľné strihy.

 

Chlapčenská postava

Ak máte široké boky, nevýrazný pás a ploché brucho, patríte práve do tejto kategórie. Pás vám jednoznačne zvýraznia sukne, ktoré končia presne v páse. Tulipánové, klasické puzdrové alebo do A. Pekne ukáže aj dlhá sukňa.

 

Presýpacie hodiny

Vaša postava síce má kyprejšie tvary, ale v podstate je symetrická. Štíhly pás, a štedrejší dekolt a pozadie. Pozor si dajte pri výbere puzdrovej sukne. Ak trafíte na tu správnu, bude vám lichotiť. V prípade, že nie, zbytočne zvýrazní vaše zadné prednosti. Mala by byť zo splývavého materiálu a rozhodne bez volánov. Tulipánové alebo zvonové sukne by ste mali vyberať veľmi opatrne alebo sa im radšej úplne vyhnúť.

 

Zdroj: stylecaster.com, www.agirlnamednydia.com, www.tobi.com, www.stylelist.com, www.shopmadeinchina.com, www.asos.com, zigoti.com , www.brettbara.com, hotchocolatetalk.blogspot.com, www.olharmoderno.com, www.worldsstyle.com