Sú vaše chodidlá pripravené na leto?

Sú vaše chodidlá pripravené na leto?

Aj vy netrpezlivo očakávate príchod teplých dní? Hrejivé slniečko vás vyzlečie zo svetrov a kabátov, ale aj vyzuje z „ťažkých“ uzavretých topánok. Šľapky, žabky či sandále? Všetky si žiadajú bosé chodidlá… Sú však v takom stave, aby ste ich mohli bez obáv vystaviť okoliu?

Starať sa o pokožku nôh je potrebné bez ohľadu na pohlavie, vek alebo ročné obdobie. Ak ste v nej počas zimy poľavili, o to intenzívnejšia by mala byť teraz. Suchá šupinatá koža je totiž nielen neestetická, ale aj nezdravá. Do zničenej pokožky (niekedy až prasklín) sa môže ľahšie dostať bakteriálna infekcia alebo rôzne plesne. Dôležitou súčasťou starostlivosti je každodenné používanie krémov a mastí. Len tak budú chodidlá hebké a hydratované. Skvelé sú masti s obsahom urey. Je to prírodná látka, ktorá sa nachádza v zdravej rohovej vrstve kože v koncentrácii približne 1%. Zúčastňuje sa na tvorbe a stabilizácii pH kože, má protisvrbivý účinok a hydratačné a zmäkčujúce vlastnosti, preto je obľúbenou zložkou rôznych kozmetických a dermatologických produktov. Vysoko koncetrovaná urea (40%) sa používa napríklad na liečbu psoriázy, ekzémov, keratózy, kurých ôk či mozoľov. Nižšia koncentrácia 10% je vhodná na denné ošetrovanie suchej, zhrubnutej a popraskanej kože. Vyskúšajte napríklad masť Ureagamma od spoločnosti Wörwag Pharma, ktorá obsahuje 10% urey. Nenájdete v nej však žiadne parfumy ani konzervačné látky. Pri pravidelnom užívaní budú chodidlá dokonale hebké, jemné a hydratované. Dostanete ju kúpiť v lekárni.

Obzvlášť vhodná je pre diabetikov,  u ktorých zanedbaná starostlivosť o nohy a chodidlá môže spôsobiť väčšie zdravotné problémy a komplikácie.

Autor: KM

Sú vaše chodidlá pripravené na leto?