Štýlový september

Letné prázdniny sa pomaly blížia ku koncu, treba sa teda poriadne pripraviť na návrat do práce a  školských lavíc. Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré sa dajú ľahko kombinovať a zaručene v nich budete počas prvých jesenných dní trendy. Odštartujte nový školský rok vo veľkom štýle!

 

Základ šatníka
Každý má svoj vlastný osobitý štýl, no existujú kúsky, ktoré sú nadčasové a trendy za každých okolností a ocení nielen školopovinná mládež.

Napríklad taký denim sa bude počas nasledujúcej sezóny tešiť veľkej obľube a to vo všetkých možných vyhotoveniach a kombináciách. Veľkou výhodou je flexibilita využitia a ľahkosť kombinácie. Okrem jeansov a rifľových búnd siahnite po trendy šatách či košeliach.Aj túto jeseň budú v kurze celo-denimové outfity. Čo sa týka odtieňov a farieb, možností je niekoľko, pokojne noste svetlú, tmavomodrú aj čiernu džínsovinu.

 

Športová móda
Určite ste zaregistrovali, že postupom času prišlo do módy športové obliekanie, ktoré však máme nosiť počas bežných dní. Značky sa inšpirujú strihmi a farbami a tak vznikol aj nový módny štýl athleisure, ktorý je veľmi obľúbený aj u viacerých celebrít.
Ide o zakomponovanie športových prvkov do každodenného outfitu.  Tento trend je stále v kurze a k mikinám či teniskám sa už pridávajú aj športové legíny a bundy. V správnej kombinácii vytvoríte štýlový outfit, ktorý stačí už len doplniť zopár doplnkami a nosiť ho môžete nielen vo voľnom čase. Neutíchajúcim trendom, ktorý zostane na výslní aj tento rok, sú divoké farebné kombinácie. Originálna kombinácia topu s legínami s rovnakým vzorom a k tomu farebne zladená mikina bude to pravé pre každého.

 

Trendy doplnky
A ktoré doplnky by vám v septembri nemali chýbať?

Asi sa zhodneme, že bez štýlového ruksaku a hlavne tenisiek to jednoducho nepôjde. Biele tenisky sa dlhodobo tešia obrovskej popularite pretože sa vďaka svojej farbe hodia ku všetkému. V poslednom období však môžeme pozorovať návrat tzv. „ugly sneakers“, alebo masívnych „nepekných tenisiek“ ktoré sa stali obľúbenými hlavne medzi mladými. Existuje množstvo módnych variácií k čomu ich nosiť, dajú sa obliecť k športovému outfitu ale dokonca aj k sukni či šatám.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Björn Borg