Štýlový letný biznis šatník

Všetky ženy, ktorých pracovná pozícia si vyžaduje elegantnejšie modely a sofistikovaný šatník vedia, že elegantný pracovný štýl nie je počas horúcich letných mesiacov vždy veľmi komfortný. Šatník dobrej manažérky či šéfky si však musí poradiť aj s týmto problémom. Preto vám prinášame niekoľko inšpirácii na oblečenie do práce, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a štýlovo zároveň.

 

Kvalitný kostým
Kostým je základnou súčasťou každého biznis šatníka. V letných mesiacoch je v rámci kostýmu najlepšie investovať do kvalitných prírodných materiálov, aby bolo jeho nosenie čo najpohodlnejšie. Ideálnym materiálom je jednoznačne ľan, ktorý je obľúbený najmä kvôli svojej priedušnosti. V takomto kostýme sa budete cítiť maximálne pohodlne aj počas horúcich letný dní.

Sako je ďalším nevyhnutným kúskom vášho biznis šatníka. Je možné ho kombinovať či už s džínami, alebo elegantnými osminovými modelmi nohavíc, ktoré sa vyrábajú v rôznych strihoch. Pri úzkom strihu ich noste s blúzkou a sakom, pri voľnejšom nájdite zaujímavý top, vďaka ktorému bude váš look pôsobiť uvoľnenejšie. Pokojne siahnite po svetlejších odtieňoch a nebojte sa pohľadať aj pastelové farby.

Áčková sukňa
Horúce letné dni si občas vyžadujú voľnejšie oblečenie a ležérnejšie modely, ktoré sa výborne dopĺňajú s jednoduchou blúzkou. Dobre zvolená blúzka má hneď niekoľko využití. Skvele sa hodí nielen do kostýmov ale aj k elegantným áčkovým sukniam. Áčkové sukne vyzerajú skvele, sú pohodlné a zároveň pôsobia dostatočne elegantne. Sú veľmi populárne,  dodávajú ženskosť, pretože sú jemne nazberané a zároveň dokážu zakryť aj  jemné nedostatky na bokoch.  V lete určite oceníte v práci pohodlie, ktoré sukne ponúkajú .Ak však túžite byť absolútne trendy potom by vo vašom šatníku jednoznačne nemala chýbať aspoň jedna áčková sukňa.


Doplnky

V letnom biznis šatníku by malo byť hneď niekoľko druhov topánok. Sandále na podpätku, mokasíny aj elegantnejšie tenisky. Tieto totiž hravo skombinujete úplne so všetkým. A nebojte sa ani netradičných kombinácií ako kostýmu a tenisiek. Sandále a mokasíny oceníte najmä k šatám a sukniam, kedy vám z celkového outfitu vyčarujú ženský, profesionálny look. Čo sa týka kabeliek, môžete pokojne zvoliť výraznejšie modely. Nebojte sa siahnuť ani po zaujímavo riešených modeloch, ktoré však stále musia spĺňať kritéria biznis štýlu.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotgrafia: pinterest.com
Galéria: Cellbes, Twinset