Štýlový kvetináč Durisol

10Patríte medzi tých, ktorí celé leto strávia v záhrade? Či už prácou (tej je v záhradke vždy dosť) alebo relaxovaním s vyloženými nohami a dobrou knižkou v ruke? Máme pre vás tip, vďaka ktorému si záhradu vylepšíte a „osviežite“ jej vzhľad. A to s exteriérovým kvetináčom Durisol, ktorý ponúka spoločnosť Leier.

Tento praktický kvetináč je vyrobený z unikátneho materiálu Durisol, ktorého základom je drevná štiepka (používa sa napríklad smrek alebo jedľa). S prídavkom portlandského cementu a vody prechádza štiepkocement výrobným procesom, pri ktorom nevznikajú žiadne škodlivé látky. Zvyšný materiál z výroby sa ďalej využíva, a tak sa 100% recykláciou 11materiálu zabraňuje znečisťovaniu životného prostredia. Durisol patrí už dlhé roky k obľúbeným čisto prírodným produktom, ktoré sa často využívajú v stavebníctve (napríklad ako protihlukové steny, ploty a pod.). Teraz si našiel uplatnenie aj v záhradnej architektúre.

 

Praktický exteriérový kvetináč je vhodný na pestovanie voňavých byliniek, okrasných a úžitkových rastlín, ale využiť ho môžete dokonca aj ako kompostér! Vďaka nemu budete mať v záhradke všetko pekne usporiadané a zorganizované. Jeho výhodou je napríklad aj to, že durisolový materiál „dýcha“, je parapriepustný, čiže tam nevznikajú plesne. Umiestniť sa dá aj do trávnatej časti záhrady, pričom sa nevyžaduje ukladanie fólie na spodok. Kvetináč si jednoducho a rýchlo sami poskladáte z jednotlivých durisolových dielcov. Viac sa dozviete na www.leier.sk.

12