Štvrtá kniha od Gabrielle Bernátovej bude uvedená do života.

V diele V dobrom aj v zlom sú skryté dva rozdielne príbehy.

Čo sa stane, ak v jednom okamihu stojíte nad priepasťou a neviete ako sa všetko skončí? Na jednej strane sa tešíte a na tej druhej sa neviete zbaviť pocitu zlyhania. Prejde pár rokov a vy sa cítite rovnako.  Možno má všetko predsa len nejaký zmysel, ale kde nájsť východisko?

Sabína sa vo svojich devätnástich rokoch dostáva do tej najšťastnejšej a zároveň najnešťastnejšej situácie. Rozchod s priateľom ju poznačí.  Rozchodovú noc strávi so svojím tajným ctiteľom, no pod náporom silných emócii prakticky uteká. Odchádza zo Slovenska a vracia sa späť až po dvoch rokoch.  Zmenená, vychudnutá a uzavretá. Z jednej pojašenej, zábavychtivej ženy sa stal uzlík nešťastia. Dokáže jej vôbec niekto pomôcť? V bare sa stretne so svojím tajným ctiteľom, ktorý aj napriek ubehnutému času, na ňu nedokázal zabudnúť. Okamžite využíva situáciu, no sám King si všíma zmenu, ktorou Sabína prešla. Dokáže sa on preniesť cez Sabínino odmietanie a strach, ktorý z nej priam srší a prinúti ju zamilovať sa do neho? A Sabína? Čo ak mu nedokáže dať, to čo chce? To po čom túži skoro každá žena.

Druhý príbeh sa odohráva v Bostone. Je o Chrisovi, Sabíninom staršom a hlavne nevlastnom bratovi, ktorý jej celé tie mesiace mimo Slovenska pomáhal. Potom, čo svoju sestru prinúti, aby sa vrátila na domov, je svojim priateľom, dekanom na právnickej univerzite, presvedčený, aby si zobral pod patronát nádejného študenta a dal mu prácu brigádnika. Chrisovi, ktorý sa ťažko vyrovnával s rozchodom so svojou snúbenicou niečo chýba… zrejme ten pocit, keď niekto niekoho miluje, preto keď si uvedomí, že sa jeho brigádnik do neho zamiloval, prijíma toto zistenie skôr s humorom ako s odporom. No čas strávený s ním ho núti zamýšľať sa nad myšlienkou, začať si niečo s mužom.  Všetko naberie rýchly spád potom, čo sa jeho sestra z neznámych príčin vráti do Bostonu a on z rozmaru pobozká svojho brigádnika priamo v reštaurácii. Ako celý príbeh dopadne sa dozviete z knihy, ktorej pokračovanie Gabrielle plánuje budúci rok. Spisovateľka si pre čitateľov pripravila aj slávnostné uvedenie do života, ktoré sa bude konať 15.12.2015 o 16:00 v Kaviarni Divadla Andreja Bagara v Nitre.

 

Okrem tohto diela Gabrielle Bernátová napísala aj dilógiu o mafiánskej manželke Lee Soranovej s názvom Nevyspytateľná mrcha a Nezastaviteľná mrcha. Jej prvotinou bolo dielo Dedička, ktoré bude mať v roku 2017 upravené revydanie.

IMG_9396Gabrielle Bernátová je mladá spisovateľka (1991) pochádzajúca z Trnavy, s triezvym pohľadom na svet sa necharakterizuje klasickými ženskými románmi, aj keď svoju tvorbu zasvätila práve ženskému publiku. Nevenuje sa presladenej literatúre, z jej kníh cítiť prvky drsných praktík podsvetia a problémy rodinných klanov. Čitatelia si prídu na svoje aj špecifickým podaním ľúbostných scénok, ktoré dej okorenia svojou živočíšnou vášňou. Po jej knihách siahajú čoraz častejšie aj čitatelia, ktorí si cenia spisovateľkin dar podať zápletku tak, aby nenudila a mala dynamický spád.

V dobrom aj v zlom