Štvrtá kniha Moniky Wurm uzrela svetlo literárneho sveta.

Autorka si pre čitateľov pripravila príbeh, ktorý vás určite chytí za srdce. Pod drsnou obálkou, ktorú stvárňuje potetovaný rocker sa ukrýva príbeh zdravotnej sestry, bývalej tanečnice a trúfalého speváka. Kto by si teraz myslel, že sa stretnutie hrdzavovlasej Sunshine a rockera Damiena bude končiť láskou na prvý pohľad, je na veľkom omyle. Práve naopak, nenávisť, sklamanie a vytriezvenie do reality sú pocity, ktoré si hlavná hrdinka zo stretnutia odnáša.

Ľudia sa v živote vidia vždy dvakrát. Inak to nebude ani v tomto príbehu. Damien Shane sa po ťažkej nehode musí stiahnuť do ústrania. Množstvo operácií a zlomenín nie je ničím v porovnaní s tým, že prišiel o svoj zrak. Na miesto jeho ošetrovateľky prichádza dievča, ktorému kedysi ublížil tak, ako len muž žene môže ublížiť. Spomenie si arogantný hudobník na túto bytosť? Bytosť, ktorá mu svojou drzosťou vyráža dych a núti ho premýšľať? Sunshine je totiž prvou ženou, ktorá mu nemieni darovať absolútne nič. Nečakaný koniec príbehu vás prinúti zamyslieť sa nad tým, že v živote naozaj nič nie je zadarmo. Len karma je zdarma.

K tejto knihe sa pripravuje verejný krst, ktorý sa uskutoční 6.11.2015 o 14:00 hodine na knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave. Autorka si pre všetkých účastníkov pripravila malé prekvapenie.

Monika Wurm sa dostala do povedomia čitateľov jej debutom s názvom Slzy predaných dievčat, v ktorej opísala príbeh mladého filipínskeho dievčaťa, ktoré sa za katastrofálnych podmienok dostane do Dubaja, kde ju predajú ako luxusnú spoločníčku.

A práve toto dielo sa teší úspechu nielen na Slovensku, ale aj ako preklad na českom trhu v pražskom nakladateľstve Brána.

Od októbra 2015 je jej kniha Slzy predaných dievčat prístupná i pre čitateľov v krajinách hovoriacich po nemecky, pod záštitou vydavateľstva Amdora z Frankfurtu.

Okrem tohoto románu je Monika Wurm autorkou aj ďalších kníh ako napríklad orientom dýchajúca Pakistanská princezná, či jej mrazivé pokračovanie Pakistanská pomsta.

Práve o túto sériu pakistanských príbehov sa zaujímajú filmoví tvorcovia zo zahraničia. Už koncom októbra 2015 sa v Londýne pripravuje slávnostné podpísanie zmluvy k filmovému spracovaniu knihy Pakistanská princezná, ale aj prerokovanie prekladu do urdčiny a hindčiny – jazykov, ktorými celosvetovo hovorí až 500 miliónov ľudí.