Strom vašej mladosti je ukrytý v telovom mlieku

Pravidelné dopĺňanie tekutín do organizmu je nevyhnutnosť. Veď ľudské telo je až na 70 % tvorené práve vodou. Ak mu chýba voda, odrazí sa to nielen na našich obličkách, ale aj na pokožke. Tá zhrubne a začne strácať elasticitu. Aby ste predišli tejto kožnej pohrome, zahaľujte svoje telo pravidelne do závoja telových mliek, ktoré udržia pokožku hebkú a vláčnu.

 

Ak máte problémy s vlhkosťou pokožky, mali by ste sa jej venovať častejšie. Za elasticitu a hebkosť pokožky zodpovedajú lipidy a voda. Suchá koža vytvára málo lipidov, je drsná, krehká, má sklon k výraznej tvorbe šupín a drobných, nepríjemných, bolestivých praskliniek. Takáto pokožka je veľmi citlivá na akékoľvek mechanické namáhanie, preto sa snažte nosiť oblečenie, ktoré pokožku príliš nedráždi a nešúcha. Ani klimatizácia a suchý vzduch pleti neprospieva. Kanceláriu si nevyberiete, preto si aspoň častejšie doprajte pohyb na čerstvom vzduchu. Samozrejme, najdôležitejšia je mimoriadne šetrná starostlivosť o pokožku.

 

Pravidelnosť je základ 
Každodenným ošetrovaním celého tela sa po niekoľkých týždňoch dočkáte výsledkov. Nezabudnite, že v prípade suchej pokožky sa prehnaná hygiena nevypláca. Ak sa sprchujete či kúpete aj niekoľkokrát denne, bariéra pokožky sa poškodí ešte viac a vysušovanie sa len zhorší. Navyše, ak nepoužívate kozmetické prípravky určené na váš typ pokožky, môžete si stav ešte skomplikovať. Pri kúpe sprchovacieho gélu či telového mlieka dbajte na to, aby bol výrobok určený špeciálne na suchú až extrémne suchú pleť. Zabudnite na krémy s prídavkom alkoholu.

 

Africké ženy vedeli…
Vyberajte telové mlieka so špeciálnymi zložkami, ktoré udržia pokožku skutočne hebkú a pružnú. Bohaté na esenciálne oleje, ktoré pokožku efektívne nielen hydratujú, ale aj vyživujú a svojim aktívnym pôsobením zabraňujú procesom vedúcim k vysúšaniu pokožky.

Vhodné aj napríklad tie s bambuckým maslom. Ide o prírodnú surovinu, ktorá sa získava z orechov afrických stromov, tzv. maslovníkov. Orechy obsahujú vitamíny A, E, F, kyselinu škoricovú, nenasýtené mastné kyseliny, liečivé vosky a karitény. Usušené jadrá sa pražia, drvia a trú tak dlho, až kým sa z nich nezíska krémový, maslu podobný tuk, zvaný bambucké maslo. Africké ženy si ním už oddávna natierajú pokožku, pretože chráni pred UV žiarením, vyživuje a hydratuje, má veľmi silné regeneračné účinky a zvyšuje elasticitu pokožky. Zrejme preto bambucký strom volajú stromom mladosti.

Zdroj: aka