Stolujte na Silvestra štýlovo

Ak ste sa tento rok rozhodli osláviť koniec roka s rodinou či priateľmi u vás doma, určite už začínate premýšľať nad tým, kam všetkých usadíte a aké silvestrovské menu hosťom ponúknete. IKEA vám prináša niekoľko inšpirácií na sviatočné stolovanie, vďaka ktorým sa stane váš hostiteľský večer nezabudnuteľným.

Kam to všetko položiť?
Štýlovým a veľmi praktickým pomocníkom každého slávnostného stola je servírovací stojan, ktorý podčiarkne výnimočnosť okamihu a upriami pozornosť na najlepšie delikatesy. Môžete ho použiť na koláčiky, ovocie, ale aj kanapky či jednohubky. Čím menší stôl máte, tým viac sa vám stojan zíde. K nemu doplňte na stôl servírovacie misy, taniere a poháre na stopke. Nápoje odložte mimo hlavného stola, napríklad na vozík, a nechajte hostí, aby si namiešali nápoj podľa svojich predstáv.

 

Ligotavý alebo prírodný?
V záverečný večer roka si pokojne doprajte trošku extravagancie a nebojte sa výrazných doplnkov. V limitovanej kolekcii VINTERFEST nájdete podnosy, svietniky či rôzne iné doplnky v zlatej farbe. Doplňte ich množstvom sviečok, svetelných reťazí, lámp, po stole rozsypte zlaté hviezdičky a užite si hviezdny večer.

Túžite po prírode? Prizvite ju k stolu! Nazbierajte zopár vetvičiek v záhrade a vložte ich do vázičiek. Prestierania previažte šnúrkou a ozdobte vetvičkou s divokými bobuľami či drobnými kvetmi. Použite prírodné látky, ideálne ľanové. Nemusíte ich ani žehliť, pokrčené sú ešte krajšie.

Prestieranie stola môže byť zábavné, je to príležitosť pre kreativitu a hravého ducha. Kombinujte, čo sa vám páči, a pohrajte sa s doplnkami. Jedálenský a sviatočný sortiment nakúpite v obchodnom dome IKEA alebo aj on-line tu.

 

 

Zdroj: Marta T.