Stephen King: Strhujúci a fascinujúci príbeh!

Keď pred pár rokmi napísal Justin Cronin knihu Priechod, poklonu mu zložil dokonca aj Stephen King. „Ak z Priechodu prečítate pätnásť strán, chytí vás. Ak tridsať, pohltí vás a odložíte ho až nadránom,“ povedal vtedy kráľ hororu. V týchto dňoch vychádza pokračovanie s názvom Dvanástka a ak bol Priechod vynikajúci, Dvanástka je podľa čitateľov ešte lepšia. Skvelé vykreslenie postapokyptického sveta, akčnejšie scény a čierny humor, ktorý dáva príbehu korenie.

Americkej vláde sa nevydaril tajný vládny experiment Noe, ktorý mal premeniť ľudské telo na smrtiacu zbraň. Mal tak vzniknúť najhroznejší a najobávanejší tvor na zemi…no experiment sa vymkol spod kontroly a doplatilo na to celé ľudstvo.

Krátko po vypuknutí apokalypsy hľadajú traja ľudia spôsob, ako sa dostať z toho nečakaného chaosu. Krajina plná smrti a rozkladu je pre jednotlivca vražedná a tak rýchlo zistia, že môžu prežiť iba spoločnými silami. Nepriateľ sa totiž vyvinul do novej podoby a nová temná sila chystá svetu niečo oveľa desivejšie, ako len vykynoženie všetkého živého.

Podľa Stephena Kinga sa raz za čas stane, že sa na trhu objaví kniha pre skutočných milovníkov veľkých románov. „Strhujúci, fascinujúci príbeh napísaný jednoduchým, striedmym štýlom, no s neuveriteľnou dávkou predstavivosti,“ hovorí S.King o postapokalyptickej trilógii Justina Cronina.

Justin Cronin má dar slova a chvíľami jeho Dvanástku doslova hltáte plnými dúškami. Neviete sa od neho odtrhnúť. Nikdy neviete, aký osud pripravil jednotlivým postavám a kedy nastane ich posledný deň. Niektoré scény budete musieť predýchavať, natoľko vás zaskočia a prekvapia. Za niektorými postavami budete smútiť, o iné sa budete strachovať na každej novej strane.
Áno, ich životy nebudú už nikdy také, ako bývali. A možno ani váš…