Ste pripravená na prvé slnečné lúče? Ak nie, bez týchto produktov sa v letných dňoch nezaobídete!

Po opaľovaní, kúpaní ale tiež pri bežnom pohybe vonku je naša pokožka vystavená slnečnému žiareniu ešte viac ako inokedy. Je preto dôležité, aby sme jej dopriali kvalitnú ochranu, hydratáciu a výživu a to už s príchodom prvých slnečných lúčov. Prinášame vám základné pravidlá starostlivosi o tvár, telo aj vlasy počas letných mesiacov.

 

Chránená pleť

Slnečné žiarenie môže z veľkej časti za predčasné starnutie, vznik vrások a pleťových škvŕn. Preto je dôležité pleť pred UV žiarením chrániť. A to nielen počas letnej dovolenky, ale každý deň a za každého počasia. Preto je denný krém s faktorom či klasický opaľovací krém must-have každej dámskej kabelky. Na tvár vždy používajte špeciálne opaľovacie prípravky, ktoré sú vhodné práve pre váš druh pleti. Všeobecne sa odporúča používať aspoň SPF 30 a to už v úplných opaľovacích začiatkoch. Okrem ochrany pred slnečným žiarením poskytujú opaľovacie krémy na tvár aj zložky bojujúce proti starnutiu pleti, pigmentovým škvrnám alebo akné.  Ak trávite v exteriéri viac času, či už pri nejakej aktivite alebo pracovne, ideálny pre vás bude opaľovací krém v praktickej tyčinke. Ten sa bez problémov zmestí do kabelky či vrecka skvele sa nanáša a ľahko sa rozotiera. Tak si môžete byť istá, že bude vaša pleť dostatočne chránená za každých okolností.

 

Starostlivosť o telo

Väčšina z nás zabúda, že aj po opaľovaní sa treba o pokožku patrične postarať.

Pokožka si zaslúži po náročnom dni na slnku rýchle uvoľnenie a regeneráciu. Produkty po opaľovaní neslúžia len na udržanie farby opálenia, ale pokožku tiež vyživujú, hydratujú, upokojujú a pomáhajú jej znovu nabrať silu. Pri voľbe vhodného prípravku po opaľovaní máte na výber z obrovského množstva rôznych krémov, sprejov či mliek. Dôležité je však vybrať si správne zloženie.

Napríklad bambucké maslo má antioxidačné a protizápalové účinky, spomaľuje starnutie pokožky a zlepšuje jej elasticitu. Je super pre revitalizáciu po opaľovaní alebo pre extrémne suchú pokožku. Ďalšou skvelou zložkou v kozmetike je napríklad olivový  a kokosový olej. Pleť je po ošetrení kozmetikou s obsahom olivového oleja, alebo kokosového jemná, hebká a pružná. Oleje majú veľmi dobré hydratačné a zjemňujúce účinky. Podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je zodpovedný za pružnosť pleti, zabraňuje vysušovaniu pokožky a tvorbe vrások.  Nebojte sa produkty po opaľovaní použiť aj v dňoch, kedy sa práve neopaľujete, pretože pokožka sa s nadmerným slnečným žiarením vyrovnáva aj niekoľko dní. S pokojným svedomím môžete v týchto dňoch vymeniť bežné telové mlieko za prípravok po opaľovaní.

 

Nezabúdajte na vlasy

Slnko, kúpanie v chlórovej alebo morskej vode či vietor sú pre vlasy veľkou záťažou. Vaša krásna koruna krásy sa tak môže bez správnej starostlivosti premeniť na úbohú kopu sena. A to určite nechcete.

Najväčším nepriateľom vlasov v lete je práve UV žiarenie. Pokiaľ nie sú dostatočne chránené, slnečné lúče preniknú cez ochrannú vrstvu vlasu a narušia jeho štruktúru.

Na tento problém existujú špeciálne vlasové šampóny, kondicionéry, krémy alebo masky. Obalia vlas a dodajú mu výživné látky, ktoré zabránia nadmernému vysušeniu.

Vhodne zvolené masky na vlasy dokážu namáhaným vlasom, ktoré v lete prahnú po vlhkosti ešte intenzívnejšie, prinavrátiť vitalitu, lesk a zdravie.

Regeneračné masky na vlasy sú letná láska. Stačí 10 minút minimálne raz to týždňa a vaše vlasy budú hydratované a posilnené.

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com