Šťastné a chutné Vianoce bez lepku!

K Vianociam plným lásky, pohody, darčekov a  rodinných stretnutí patrí aj slávnostne prestretý stôl s dobrotami. Dopriať si ich môžete aj v prípade, že dodržiavate bezlepkovú diétu. Pekári z Penam Slovakia pre vás upiekli chutný chlieb i  lahodné koláčiky, ktoré spríjemnia sviatočnú atmosféru v každej rodine.

 

Makové a tvarohové koláče patria v slovenských domácnostiach k vianočnej klasike,  bez ktorej si mnohí nevieme sviatky ani predstaviť. Už dávno ste si na nich nepochutili pre problémy s lepkom? Máme pre vás skvelý tip – ochutnajte novinku z Penamu. Ak máte radi koláče s bohatou a poctivou náplňou, Vitacelia Koláče  s náplňou makovou a Koláče  s náplňou tvarohovou a s chutnou posýpkou sú to pravé. So šálkou kávy alebo čaju spríjemnia každé vaše (nielen) sviatočné ráno.

 

Dokonale mäkučký, nadýchaný, s lahodnou chuťou a vôňou zrelých banánov, doplnený chrumkavou lieskovo-orieškovou posýpkou. Skrátka – lahodná banánová báseň. O čom to básnime? O bezgluténovej novinke Vitacelia Banánový chlebík.  Je vynikajúci samotný, ale aj natretý čokoládovou nátierkou. Delikatesu z neho vykúzlite, keď rezy Banánového chlebíka ozdobíte čiapočkou vyšľahanej smotany a čerstvým ovocím či čokoládovými hoblinkami.

Aké by to boli Vianoce bez hviezd? Preto by nemali chýbať ani na sviatočne prestretom stole. Náš tip pre vás – Vitacelia Bezgluténová hviezdička s náplňou malinovou.  Spojenie ľahučkého piškótového cesta bez lepku a bohatej sviežej malinovej náplne je doslova famózne a určite si ju zamilujete. Pochutia si na nej všetci.

 

 Aj keď v názve „vianočka“ sa skrývajú Vianoce, môžete ju tento rok nahradiť pečivom rovnako chutným a bez lepku – Vitacelia Bochník sladký s hrozienkami posypaný chrumkavými mandľovými lupienkami. Najlepšie chutí s maslom a džemom alebo medom pri vianočnej rozprávke.

Pamätáme si to z detstva – sviatočnú náladu v rodine korunovala bábovka ľahučko posypaná cukrom, ktorý pripomínal sneh. Oživme si krásnu spomienku z detstva s nadýchanou  piškótovou Vitacelia Bezgluténovou bábovkou dvojfarebnou. Je to skvelý sviatočný tip na sladké raňajky alebo dezert po dobrom obede.

Na vianočne prestretom stole v slovenských rodinách nikdy nesmel chýbať čerstvý chlieb. Problémy s lepkom vám nezabránia, aby ste si ho mohli vychutnať aj tento rok. Vitacelia Chlebík Celio s ľanovými a slnečnicovými semienkami je správny základ na raňajky, desiatu, ako príloha ku chutnej kapustnici či hríbovej polievke. Chystáte sa na sánkovačku či lyžovačku? Na občerstvenie si pripravte sýte obložené chlebíky, ktoré vám dodajú energiu.

 

Zdroj: Eva F.