STARAJTE SA O SVOJU PLEŤ SPRÁVNE AJ NA JESEŇ

Jesenné sychravé počasie a prvý studený vietor môžu mať na pokožku negatívny vplyv. Tak, ako pri prechode z letných mesiacov na jeseň meníme náš šatník, mali by sme koncom leta zmeniť aj používané kozmetické produkty a upraviť starostlivosť o našu pleť. V jesennom období sa treba zamerať hlavne na nápravu škôd spôsobených letom a pripraviť pleť na príchod chladnejšej zimy.

 

Nutná exfoliácia pokožky

Po letných mesiacoch strávených pri vode a opaľovaní sa, môže vaša pokožka pôsobiť unavene a zostarnuto. Aby bola pleť aj na jeseň krásne rozžiarená a hebká, je potrebné zbaviť ju nechcených odumretých buniek, ktoré sa hromadia na jej povrchu.

Preto sa zamerajte sa na pleťový peeling. Prostredníctvom jemnej masáže pleť zbavíte nadbytočnej, suchej pokožky, prekrvíte spodnejšie vrstvy kože a zároveň jej dodáte potrebné vitamíny a živiny. Peeling je na jeseň veľmi dôležitý, pretože pomáha obnoviť hladkosť, jemnosť a jednotnú farbu pokožky. Rovanko ju dôkladne pripraví na nanesenie ďalších pleťových prípravkov ako olejov, či sér. Tie majúpo peelingu oveľa lepší efekt nakoľko sa nanášajú na dôkladne vyčistenú pleť.

 

Vhodný pleťový krém

V prvom rade by ste sa mali zamerať na kozmetické prípravky, ktoré by mali byť iné ako tie, ktoré ste používali v lete. Počas jesenného obdobia je dobré zvoliť produkty s hustejšou konzistenciou a s väčším obsahom vitamínov a výživných zložiek.

Výbornou voľbou sú krémy s obsahom kozieho mlieka či s obsahom cenných prírodných olejov ako je mandľový či avokádový olej a vitamínov A, C, D a E, ktoré pôsobia ako antioxidanty.

Ďalšou účinnou zložkou sú liečivé minerály, ktoré rozjasňujú pleť a efektívne minimalizujú jemné linky a vrásky. Minerály  a stopové prvky z termálnej vody jemne hydratujú pokožku, ktorá je pevnejšia, pružnejšia a mlado vyzerajúca.

Na poličke v kúpeľni by vám nemali chýbať ani kvalitné séra, ktoré majú vyššiu koncentráciu všetkých vitamínov a výživných látok.

Aby ste zabránili vysúšaniu pleti je ideálne používať hydratačné prípravky každý deň. Vytvoria vám  totiž na pokožke ochranný štít a pomôžu jej tak lepšie plniť prirodzené ochranné funkcie.

 

Nezabudnite ani na ruky a pery

Počas jesenných mesiacov sú najčastejším problémom popraskané pery a suché ruky, pretože sú najviac vystavované studenému vetru a chladu. Investujte preto na jeseň do kvalitnejšieho krému na ruky a viacerých balzamov na pery, aby ste ich mali vždy na po ruke.

Základom každodennej starostlivosť o pery je hydratačný a ochranný balzam na pery,  ktorý by nemal chýbať v žiadnej kabelke. Raz týždenne zaraďte do svojich skrášľovacích rituálov aj peeling pier (scrub na pery), ktorý odstráni odumreté kožné bunky a zanechá pery zamatovo hebké a pripravené na ďalšiu starostlivosť. Pri výbere prípravkov sa zamerajte na zložky, ktoré obsahujú. Najlepšie sú tie, ktoré obsahujú prírodné oleje alebo maslá. Posilňujú totiž obranyschopnosť pokožky a zvyšujú jej odolnosť voči nepriaznivému prostrediu.

Dôkladná príprava zaručuje lepšie výsledky. Preto ak pripravíme našu pleť na chladné počasie v dostatočnom predstihu, zabezpečíme jej ochranu, za čo sa nám neskôr veľkoryso odvďačí. Kvalitné kozmetické výrobky zvolené podľa vášho typu pleti, môžu ochrániť pokožku tváre pred poškodením vonkajšími vplyvmi a pripraviť ju na nadchádzajúce chladné obdobie.

Autor: Nina M.