Online rozhovory

Správna životná poistka

online rozhovor

Špecialista na životné poistenie Martin Šiška z Allianz – Slovenskej poisťovne

Ako sa zorientovať v komplikovaných podmienkach životného poistenia a ako si pre seba vybrať to správne životné poistenie? Pre koho je určená životná poistka a kedy je vhodný čas na jej uzatvorenie? Podľa čoho si vybrať riziká, ktoré chcem mať pokryté a ako si stanoviť správnu výšku poistnej sumy na ktorú sa poisťujem? Na čo si dať pozor a na čo nezabudnúť pri uzatváraní životnej poistky?

Na tieto a ďalšie otázky Vám rád odpovie špecialista na životné poistenie Martin Šiška z Allianz – Slovenskej poisťovne, už tento utorok 31. októbra 2017 o 10.00 hodine.

30 komentárov

30 komentáre

 1. Zofia

  3. novembra 2017 at 8:13

  Dobry den, vsetky tieto otazky vyzeraju neautenticky, predpripravene. Za akych idiotov nas mate?

  • lenprezeny

   8. novembra 2017 at 0:23

   „Dobrý deň Žofia, online rozhovor je pripravovaný v reálnom, vopred ohlásenom čase, ktorý je predtým oznámený, resp. odpromovaný čitateľom portálu prostredníctvom bannera na úvodnej stránke portálu a taktiež na sociálnych sieťach. To znamená že v danom čase konkrétna osoba, v tomto prípade špecialista na životné poistenie, odpovedá na všetky otázky, ktoré prišli a stihnú prísť do konca vyhradeného času k danej téme. Srdečne pozývame aj Vás zapojiť sa do najbližšieho online rozhovoru a položiť vlastnú otázku :-)“
   Redakcia

 2. Martin Šiška

  Martin Šiška

  31. októbra 2017 at 11:25

  Ďakujem Vám všetkým za Vaše otázky, prajem pekný deň bez poistných udalostí 🙂

 3. Martin Šiška

  Martin Šiška

  31. októbra 2017 at 11:25

  Dobrý deň Viola, najlepšie zabezpečené je dieťa, ktoré má dobre poistených rodičov, keďže dieťa žije z ich príjmu. Pokiaľ Vám zostanú voľné finančné prostriedky, môžete dieťa poistiť hneď po jeho narodení. Poistenie dieťaťa by malo kryť najmä závažné ochorenia, ťažké úrazy, prípadne invaliditu.

 4. Martin Šiška

  Martin Šiška

  31. októbra 2017 at 11:11

  Dobrý deň, odpoveď na túto otázku nájdete vyššie.

 5. Viola, Bratiaslava

  31. októbra 2017 at 10:08

  Kedy je najvhodnejšie poistiť dieťa a akú poistku odporúčate ako prvú?

 6. Natália

  31. októbra 2017 at 10:01

  Akým veciam sa treba vyvarovať pri výbere životného poistenia?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 11:20

   Dobrý deň Natália, jednoducho nepoisťovať to čo nepotrebujem! Z mojej skúsenosti veľa klientov je poistených na veľmi nízke poistné sumy, prípadne výber rizík nezodpovedá ich potrebám. Životné poistenie je potrebné pravidelne, (minimálne raz za 2-3 roky alebo pri väčšej zmene Vašej životnej situácie ako svadba, narodenie dieťaťa, hypotéka…) aktualizovať. Aj tu je dôležité mať kvalitného finančného poradcu, ktorý sa o klienta pravidelne stará počas celej doby trvania poistenia.

 7. Jana

  31. októbra 2017 at 9:14

  Pekný deň, v televízii som si všimla reklamu inej poisťovne na úhradu pohrebných náladov, máte podobný produkt aj u Vás? Ďakujem krásne

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 11:09

   Dobrý deň Janka, produkt priamo na úhradu pohrebných nákladov vo svojom portfóliu nemáme. Allianz – SP neurčuje klientom na čo majú použiť peniaze z poistného plnenia. Pokiaľ klient chce plnenie použiť na úhradu pohrebných nákladov, môže si u nás uzavrieť akékoľvek životné poistenie s touto potrebou. Z našich skúsenosti však vieme, že naši klienti často využívajú produkt Senior na krytie práve tejto potreby.

 8. Zdena, Nové Mesto nad Váhom

  31. októbra 2017 at 9:11

  Dobrý deň, mám 59 rokov, aké životné poistenie by ste mi odporučili a má vôbec este nejaké zmysel?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 11:03

   Dobrý deň Zdenka, pre seniorov (so vstupným vekom 55 – 66 rokov) má Allianz – SP produkt Senior, ktorý zabezpečí finančnú podporu v prípade úrazu a úmrtia, navyše bez skúmania zdravotného stavu klienta.

 9. Janka

  31. októbra 2017 at 8:39

  Je lepsie mat poistenie aj zo sporenim ci vyhodnejsie je bez sporenia? Dakujem

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:57

   Pozdravujem Janka, poistenie nie je sporenie, ale slúži hlavne na krytie rizík. Súčasný trend je poisťovať si najmä konkrétne riziká ako choroba, smrť, invalidita, PN, nezamestnanosť, či úraz. Pokiaľ je Vašim cieľom riešiť si svoje zabezpečenie na dôchodok cez životné poistenie, odporúčam zvoliť si vhodný produkt podľa Vášho investičného profilu, tzn. podľa veku, tolerancii k riziku a plánovanej dĺžke poistenia.

 10. Ria

  31. októbra 2017 at 8:38

  Aké možnosti má klient zmluvu životného poistenia skončiť a s akými dopadmi?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:50

   Pozdravujem Ria, spôsob zániku poistenia upravuje Občiansky zákonník ako aj poistné podmienky konkrétnej poisťovne. Každé predčasné ukončenie poistenia môže pre klienta znamenať finančnú stratu, preto odporúčam si tento krok dobre premyslieť, prípadne sa osobne poradiť s kvalitným špecialistom. Z mojej skúsenosti často stačí aktualizovať konkrétnu poistnú zmluvu podľa potrieb a životnej situácie klienta.

 11. Bea

  31. októbra 2017 at 8:34

  Prečo by som sa mal vôbec poistiť?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:44

   Dobrý deň Bea, z mojich skúsenosti viem, že význam dobrej poistky klient ocení až keď sa mu stane úraz, choroba či iná poistná udalosť. Peniaze z poistného plnenia Vám pomôžu preklenúť ťažkú životnú situáciu, zabezpečiť kvalitnejšiu liečbu a udržať životný štandard rodiny. Ako sa hovorí v poisťovacej brandži, “životné poistenie je ako padák. Ak ho nemáte vtedy keď ho potrebujete, tak už ho nikdy potrebovať nebudete” 🙂

 12. Tanička

  31. októbra 2017 at 8:33

  Čo je pre klienta lepšie – ak za ním príde predajca z jednej konkrétnej poisťovne alebo maklér, ktorý ponúka produkty viacerých poisťovní?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:37

   Pozdravujem Tanička, osobne nemám preferenciu, či ide o makléra, ktorý má v portfóliu viacero poisťovní alebo viazaný finančný agent, ktorý ponúka produkty len jednej poisťovne. Prvoradá je dôvera, profesionalita a referencie poradcu a či mi ponúkne konkrétne riešenie na základe mojich potrieb a životnej situácie.

 13. Anita

  31. októbra 2017 at 8:31

  Pri životnom poistení ponúkate aj Pripoistenie kritických chorôb dospelých so širokým sortimentom diagnóz, ktoré kryjete. Podľa čoho ste ich vyberali?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:30

   Pozdravujem Anita, pri výbere diagnóz bolo hlavným kritériom početnosť výskytu a závažnosť dopadu konkrétnej diagnózy na životný štandard klienta. Zo štatistík vyplýva, že klientov najčastejšie postihuje rakovina, srdcovo-cievne ochorenia a mozgová príhoda. Allianz – SP Vám pri poistení kritických chorôb kryje 43 najzávažnejších diagnóz.

 14. Danica

  31. októbra 2017 at 8:30

  Je lepším spôsobom zabezpečenia úveru rizikové životné poistenie, či poistenie úveru cez bankopoistenie?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:23

   Dobrý deň Danica, obe varianty kryjú prakticky tie isté riziká (napríklad smrť, invalidita, PN, strata zamestnania). Odporúčame sa rozhodnúť na základe konkrétnych poistných podmienok a samozrejme ceny, čo je pre Vás výhodnejšie.

 15. kveta

  31. októbra 2017 at 8:29

  Ak 40-ročný klient premýšľa nad sporením na dôchodok. Má u vás 2. pilier a uvažuje o 3. pilieri alebo o investičnom životnom poistení. Čo by ste mu poradili?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:19

   Pozdravujem Kveta, každá z uvedených alternatív má svoje výhody. Pri 3.pilieri určite zaváži fakt, či Vám doňho bude prispievať aj Váš zamestnávateľ. Pre správne rozhodnutie odporúčame dať si urobiť analýzu Vašich potrieb u špecialistu na 3. pilier alebo špecialistu na životné poistenie.

 16. Janka

  31. októbra 2017 at 8:26

  Životné poistenie sa poväčšine delí na kapitálové a investičné, môžete mi vysvetliť rozdiel?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 10:11

   Pozdravujem Janka, vysvetliť túto problematiku do hĺbky je zložité, avšak hlavný rozdiel je v miere garancie. V kapitálovom poistení máte garantované zhodnotenie, naopak pri investičnom životnom poistení v dlhodobom časovom horizonte je zas možnosť vyššieho zhodnotenia finančných prostriedkov pri vyššom investičnom riziku.

 17. Zuzana

  31. októbra 2017 at 8:24

  Aký je podľa Vás ten najsprávnejší čas na uzatvorenie životného poistenia?

  • Martin Šiška

   Martin Šiška

   31. októbra 2017 at 9:59

   Dobrý deň Zuzana, vždy to záleží od Vašich individuálnych potrieb a životnej situácie, no vždy odporúčame riešiť životné poistenie v čo najmladšom veku, keďže vtedy je to pre klienta finančne najvýhodnejšie.

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top