Športový aj elegán- DENIM!

Kvalitu vecí preverí jedine čas. Toho už pretieklo mnoho, odkedy bola prvýkrát vyrobená látka, pomerné pevná a odolná a ktorú dnes nazývame denim alebo rifľovina. Údajne ju omylom (!) vyrobil Gustav Marburg a cestou náhody sa z Európy dostala až do Ameriky k samotnému Levi Staussovi (Leviss).

Príbeh tohto mimoriadne obľúbeného materiálu je priam dokonalou ukážkou amerického sna. Prekvapivé je len to, že aj napriek všetkému ten sen aj naďalej trvá!

Nesmrteľný fenomén

Viac ako 100 rokov patrí k najobľúbenejším materiálom, ktorý sa už dávno nepoužíva len na výrobu pracovných odevov. Naopak, stala sa z neho kultová záležitosť. Dnes už dokonca existujú aj samotné módne blogy, ktoré sa venujú čisto len oblečeniu vyrobenému z denimu. Za to, že sa tak dlho drží na vrchole v obľúbenosti u všetkých vekových kategóriách a vo všetkých možných kultúrach, naprieč storočiami vďačí svojej variabilnosti. Dokáže byť stále iný, stále in.

 

Denim od hlavy až po päty

Už dávno nie je pravdou, že sa z tohto materiálu vyrábajú len kultové nohavice. Dnes sa môžete do neho obliecť doslova od hlavy po päty. Sukne, šaty, košele, overaly, šortky, tradičné džíny, alebo voľné nohavice. To všetko je k dispozícii v najrôznejších farbách strihoch. Batikované, ombré (tónované),  vyšúchané.

A prečo ho všetci milujú? Pretože je skvelý! Vyrába sa v najrôznejších hrúbkach, je preto vhodný aj na chladné aj na teplé mesiace. Je ako chameleón. Dokáže mať športový look a naopak byť aj absolútny elegán.

 

Zdroj: jennistyles-marie.blogspot.com, asia.marie-france.com, thefashiontag.wordpress.com, chicisimo.com, carolinesmode.com, chicisimo.com www.instyle.com, www.treehugger.com, foxandjanesalon.com, www.styleslicker.com, www.oasap.com, , blog.stylesight.com, lucylovesdenim.com, www.athens-streetstyle.com, www.thestyleandbeautydoctor.com, kidsoutfitters.blogspot.com