Športovanie v zime? Nenechajte sa odradiť a zadovážte si správne oblečenie!

Leto je už nenávratne za nami a jesenné počasie za chvíľu nahradí zima. Ak ste fanúšikom plážového volejbalu, či iných letných športov, je jasné, že na ďalšiu sezónu si budete musieť počkať. No existuje veľa iných športových aktivít, ktoré môžete vykonávať aj celoročne. Potrebujete len správnu výbavu a samozrejme, vhodné oblečenie. Nechajte sa inšpirovať niekoľkými typmi, ktoré vám ukážu ako sa pripraviť na športové aktivity aj v zime.

 

Správne materiály
Výber správneho športového oblečenia je kľúčový. Športové oblečenie do zimy by ste si nemali vyberať iba podľa toho, či sa vám páči. Vždy pozerajte hlavne na jeho funkčnosť. Voľte nielen podľa typu cvičenia, ale aj počasia, v ktorom trénujete. Ideálne je zvoliť si takzvabý „cibuľový „ spôsob obliekania, kedy jednotlivé kúsky na seba navrstvíte. Investujte taktiež do kvalitného termo oblečenia, ktoré dokáže udržať ideálnu telesnú teplotu bez ohľadu na vonkajšie prostredie a ktoré tiež absorbuje pot a udržuje kožu v suchu.

Avšak pozor, v tomto smere nie je čistá bavlna práve najlepšia voľba. Tento materiál totiž  do seba nasaje vlhkosť a nechá telo vychladnúť. Kvalitné, funkčné oblečenie tomuto naopak zabráni.  Vhodným materiálom je kombinácia polyesteru, bavlny a elastanu. Tak si vytvoríte štít nielen proti chladu, ale aj proti neželanému vlhku.

 

Výber vhodného outfitu
Najuniverzálnejším športovým kúskom sú jednoznačne legíny. Využíva ich mnoho žien, pretože okrem toho, že sú nesmierne pohodlné, sa dajú veľmi ľahko navrstviť. Ich univerzálnosť spočíva aj v tom, že sú využiteľné prakticky pre každý indoorový alebo outdoorový šport. Umožňujú taktiež voľný pohyb nôh a sú ľahko kombinovateľné s akýmkoľvek zvrškom, ale taktiež obuvou. V kombinácii s legínami siahnite po priliehavých tričkách alebo športovej podprsenke. Čo sa prevedenia týka, neutíchajúcim trendom v športovej móde sú divoké farebné kombinácie. Kombinovanie topu s legínami s rovnakým vzorom nie je ničím netypickým a pokojne si ho môžete dovoliť aj v zimných mesiacoch. Doplnky sú niečím, na čo nezabúda ani športová móda, preto sa nimi v zime vyzbrojte. Teplá čiapka, rukavice či teplé ponožky sú niečím, čo vám v chladnom počasí môže šport nesmierne uľahčiť.

 

Cvičiť sa dá aj doma
Bohužiaľ, momentálna situácia športovým nadšencom nepraje, preto sa treba vedieť vynájsť.  Našťastie, na internete dnes už existuje množstvo inštruktážnych videí , vďaka ktorým môžete mať profesionálneho trénera vždy keď ho potrebujete a priamo vo vašej obývačke. Okrem aerobiku či jogy si môžete vybrať z veľkého množstva cvičení a ostať tak fit aj počas tohoto nepríjemného obdobia.

A tak vám už neostávajú žiadne výhovorky, prečo necvičiť aj v zime.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: BJÖRN BORG