Športovanie v lete. Ako sa vyzbrojiť?

Športovanie v lete.

Príjemné letné dni zo sebou prinášajú okrem tradične letných aktivít aj mnoho príležitostí a hlavne času na športovanie. Či už ste fanúšik turistiky, vodných športov, joggingu, či klasického behu na zdravom vzduchu v lesoch, parkoch alebo na uliciach. A na šport potrebujete okrem správnej výbavy aj správne oblečenie.

Šport ako trend
Šport sa stal veľkým fenoménom doby.
Vo viacerých kolekciách mnohých svetových značiek môžeme vidieť vplyv športového štýlu. Značky sa inšpirujú strihmi a farbami a napríklad módny štýl athleisure je veľmi obľúbený aj u viacerých celebrít. Ide o zakomponovanie športových prvkov do každodenného outfitu. Čo sa letných športov týka, súčasné kolekcie nám ponúkajú široký výber kúskov a doplnkov pre šport. Čím farebnejšie a bláznivejšie tým lepšie.

Výber outfitu
Najuniverzálnejším športovým kúskom sú jednoznačne legíny. Využíva ich mnoho žien, pretože okrem toho, že vyzerajú výborne,  sa vyrábajú vo viacerých variáciách a farbách. Pokiaľ sa chystáte na indoorové športy, môžete zvoliť ¾ dĺžku, ktorá je taktiež vhodná aj na jogging počas letných večerov. Dlhšiu verziu oceníte pri cyklistike alebo v horách, kde by vám mohlo byť chladnejšie. Ich univerzálnosť spočíva najmä v tom, že sú využiteľné prakticky pre každý indoorový alebo outdoorový šport. Umožňujú taktiež voľný pohyb nôh a sú ľahko kombinovateľné s akýmkoľvek zvrškom a taktiež obuvou.

Priliehavé by mali byť taktiež aj vaše športové topy. Priliehavé tričká alebo tielka vám umožňujú voľný pohyb rúk pri športovej aktivite. Výhodou môžu byť taktiež príjemné chladivé materiály. Samozrejme si treba zvoliť aj správnu obuv, čo sú v tomto prípade rozhodne tenisky alebo iná športová obuv prispôsobená konkrétnej aktivite.  A v neposlednej rade nezabudnime na prípadné doplnky. A tým nemyslíme kombináciu náhrdelníka a náušníc. Šperky a kabelku vymeňte za chrániče, prilby, a prípadne potítka a šiltovky. Ale to neznamená, že ich nemôžete ladiť k vášmu oblečeniu. Práve naopak. Fantázií sa medze nekladú. Ak športujete v prírode nezabúdajte ani na ochranu pred slnkom a hmyzom. Napríklad taký klip proti komárom sa v lete stane vaším najlepším kamarátom.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: cellbes.sk, La Femme, beauty-secret.sk, Pietro Filipi, H&M, bytove-parfumy.sk, adidas.sk