Športová a ležérna móda v roku 2020: Na čo sa môžeme tešiť?

Šport sa stal veľkým fenoménom doby, navyše nás aktuálna situácia donútila tráviť viac času aj doma.  Športový look  už dávno netvoria len vyťahané tepláky a neforemné mikiny. Ale práve naopak, športová móda v súčasnosti ponúka široký výber produktov s vysokou kvalitou použitých materiálov a širokou paletou farieb. Či už ste fanúšikom turistiky, joggingu, alebo len zháňate pohodlné oblečenie na doma, výber máte skutočne veľmi pestrý. V súčasnej dobe inšpirovalo športovú a ležérnu módu hneď niekoľko prvkov.

Na aké trendy sa teda môžeme tešiť tento rok?

 

Farebné kombinácie
Neutíchajúcim trendom, ktorý zostane na výslní aj tento rok, sú výrazné farebné kombinácie. Kombinovanie topu s legínami s rovnakým vzorom nie je ničím netypickým a pokojne si ho môžete dovoliť. Vzorované obtiahnuté oblečenie zároveň opticky zakrýva nedokonalosti na postave. Ak sú „divoké vzory“ pre vás príliš, môžete siahnuť po jemnejších, pastelových farbách. Ružová, modrá, béžová či biela sú stále trendové farby, ktoré sa ľahko kombinujú a pôsobia príjemne. A pravdou je, že nič nepokazíte ani s klasickou čiernou. Pokiaľ ide o športové oblečenie, pokúšajte sa kombinovať farby, ktoré najlepšie vyžarujú vašu povahu, aby ste sa cítili pohodlne a domácky. Veľmi obľúbenými sa stali aj legíny s vysokým pásom, ktoré sú maximálne pohodlné, a sú vhodné nielen na fitness, jogu a beh, ale sú aj výborným módnym doplnkom na bežné nosenie alebo na vonkajšie prechádzky.

Metalické odtiene
Ak nie ste veľmi stotožnená s výraznými vzormi, vyskúšajte metalické odtiene. Sú trendy, nápadné ale nie príliš extravagantné. Strieborná je momentálne  trendom roka a  nosiť  ju môžeteako výrazný, základný kúsok outfitu alebo aj v podobe dômyselného detailu. Ak sa pri kombinovaní budete navyše držať  základných farieb ako sú biela, béžová či čierna, strieborná bude pôsobiť sofistikovane a veľmi trendy. A so správnymi doplnkami si dokážete vytvoriť aj moderný, futuristický look.

Ekológia ako trend
Udržateľnosť je rastúcim trendom vo všetkých možných sférach a preto sa niet čo čudovať, že prenikla aj do športovej módy. Mnohé svetové značky vytvorili nové kolekcie na princípe ekologickosti a udržateľných materiálov. Vyrábajú oblečenie a doplnky z recyklovaných, organických a certifikovaných materiálov a v dôsledku toho vzniká aj čoraz viac lokálnych značiek. Ak sa chcete aj vy vydať smerom udržateľnosti, stačí ak  pri nákupe domáceho oblečenia upriamite svoju pozornosť na kvalitu kupovanej veci a aj na udržateľné techniky prania. Uvidíte sami, že sa v kvalitnom športovom oblečení budete cítiť oveľa viac pohodlne, bude vás podporovať v pohybe a zaručí dlhú životnosť, do ktorej sa oplatí investovať.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria:Twinset, VERO MODA, mClasse – Airfield, mClasse – Marc Cain, Cellbes