Spolu dokážeme viac. Staňte sa aj vy súčasťou #Giving Tuesday.

#Giving Tuesday

Dňa 28. novembra 2017 sa opäť spoja ľudia na celom svete, aby podporili myšlienku #Giving Tuesday. Aj na Slovensku sa môžeme pripojiť ku sviatku štedrosti, dávania, dobrovoľníctva a pomoci. V tento deň sa každý z nás môže stať filantropom a darovať svoj čas, schopnosti, materiálne veci alebo peniaze. Aj Liga proti rakovine bude súčasťou tohto globálneho hnutia.

Blížia sa Vianoce a na mnohých z nás postupne dolieha nákupný ošiaľ. V televízii a na internete na nás číhajú vianočné reklamy lákajúce na množstvo zliav. V obchodoch naše nákupy sprevádza vianočná výzdoba, ktorá je tu už niekoľko týždňov. Chceme nakúpiť darčeky pre svojich najbližších a mať to čo najskôr z krku. Čo keby sme sa ale na chvíľu zastavili a pouvažovali nad tým, že obdarovať môžeme aj úplne cudzích, neznámych ľudí, ktorí sú od pomoci iných závislí? A pritom je to také jednoduché. Stačí, ak sa aj vy stanete súčasťou celosvetovej iniciatívy #Giving Tuesday, urobíte dobrý skutok a pomôžete. Možno tak niekomu urobíte krajšie Vianoce.

Čo je myšlienkou #Giving Tuesday? 

#Giving Tuesday je svetový sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva, ktorý sa koná 28. novembra 2017. Je to deň, kedy sa na celom svete robia dobré skutky a šíri sa dobro. Nezáleží na tom, čo alebo komu darujete. Dôležité je, že sa aj vy stanete súčasťou tejto iniciatívy. Len spolu totiž môžeme dosiahnuť skutočné zmeny. Myšlienka #Giving Tuesday vznikla v roku 2012 v USA ako reakcia na nákupný ošiaľ a konzum, ktorý nás pred Vianocami pohlcuje.  Za 5 rokov sa rozšírila do 98 krajín, spojila viac ako 50 000 organizácií a viac ako 2 miliardy ľudí na celom svete. Spolu sa doteraz počas #Giving Tuesday podarilo vyzbierať 177 miliárd amerických dolárov a 1,64 miliónov materiálnych darov, a to v rámci celého sveta.

Prečo sa Liga proti rakovine zapojila do #Giving Tuesday?

V Lige proti rakovine už 27 rokov pomáhame onkologickým pacientom a ich rodinám, ktorí prechádzajú ťažkým životným obdobím spojeným so samotnou diagnózou, náročnou liečbou rakoviny a následným zaradením sa do bežného života. Pacienti denne využívajú naše služby  prostredníctvom psychosociálnych programov a projektov, ktoré pre nich dlhodobo realizujeme. Okrem toho vzdelávame aj zdravú populáciu, a to najmä v oblasti prevencie a zdravého životného štýlu.

Počas roka nepotrebujeme len pravidelnú finančnú pomoc, ktorú získavame v rámci Dňa narcisov a asignácie 2%. Uvítame tiež  čas, chuť a ochotu pomôcť pri našich aktivitách a programoch vo forme darovania vašich odborných znalostí, know-how, ako aj poskytnutie mediálneho priestoru, aby sa o našej činnosti dozvedelo čo najviac ľudí, vďaka podpore ktorých môžeme naše projekty robiť čo najlepšie a najkvalitnejšie.

Ako nám môžete pomôcť počas #Giving Tuesday?

Darujte nám vaše odborné znalosti a know-how

  • ako grafik, pre ktorého bude hračka pomôcť nám s prípravou brožúr, letákov či iných tlačovín
  • ako fotograf, ktorý nám urobí krásne fotografie zo Dňa narcisov a ďalších našich podujatí
  • ako lektor, ktorý by viedol pohybový alebo kreatívny kurz pre pacientov v Centrách pomoci
  • ako lektor, ktorý vie zaujať študentov a pripravil by pre nich hravou formou prednášky na témy o prevencii a zdravom životnom štýle

Darujte nám váš čas

  • ako dobrovoľník, ktorý nám pomôže pri realizácii zbierky Deň narcisov
  • ako dobrovoľník pri ostatných podujatiach, ktoré organizujeme alebo externých eventoch, kde prezentujeme našu činnosť
  • ako animátor, ktorý spoločne s nami pripraví nezabudnuteľný program pre pacientov na relaxačných pobytoch a Rodinnej týždňovke

Darujte nám mediálny priestor

  • ako médium, ktoré nám pomôže rozšíriť myšlienky našich projektov a posolstvo organizácie medzi čo najviac ľudí
  • ako firma, ktorá osloví svojich zamestnancov či zákazníkov, aby ich informovala o našej činnosti a možnosti podpory

#Giving Tuesday je oslavou štedrosti. Je to o nás – obyčajných ľuďoch, ktorí spoločne dokážu neobyčajné veci. Je úplne jednoduché stať sa súčasťou #Giving Tuesday – zapojte sa a pomôžte nám ešte dnes. Pretože spolu dokážeme viac.

Ak máte záujem pomôcť, napíšte ešte dnes na pr@lpr.sk alebo zavolajte na tel. číslo 02/ 57 20 29 04. Každý z nás má totiž čo darovať.

Kde nájdete viac informácií?

Web LPR: https://www.lpr.sk/oslavte-spolu-s-nami-sviatok-stedrosti-a-davania/