Spevácka súťaž pre deti od 6-16 rokov! Celeste Buckingham a Martin Harich opäť spolu.

Spevácka súťaž pre deti od 6-16 rokov!

Česká republika a Slovensko sa v tomto roku stali partnermi medzinárodnej detskej speváckej súťaže Sanremo Junior, ktorá sa koná vždy na jar vo vyhlásenom talianskom letovisku Sanremo.

Spoločnost Moonlight production, ktorá je  organizátorom Sanremo Junior Česká a Slovenská Republika, hľadá vynimočné talenty, ktoré by si radi zasúťažili a skúsili aké to  je vystupovať so živým orchestrom.  Dvaja najnadanejší budú  reprezentovať svoju krajinu  v Taliansku.

Deti môžu prihlášky do súťaže posielať  do 30.11.2016 a nájdu ich na stránke www.sanremojunior.sk.

Celeste Buckinghm a Martin Harich radi pomôžu.
Úlohy patrónov, poradcov a kamarátov prijali  bývalí partneri, dnes spevácki kolegovia –  speváčka Celeste Buckingham a spevák a moderátor Martin Harich. Prečo? Celeste: „Pre mladších  ľudí je dobré  mať  priestor, kde sa môžu cítiť bezpečne a kde nemusia byť niečím vyložene zajímaví nebo mať za sebou príbeh, ale kde ide naozaj  o hlas a spev. Rovnako ako vytvoriť pre neho priestor, kde môže vyvíjať a vybrač si  svoj hudobný štýl. Nemusí  spievať piesne  ako sú podávané pôvodnými interpretmi, ale v rámci spolupráce s orchestrom si  môžu vybra  z milióna možnstí ako  pieseň zaspievať a nájsť si svoj vlastný štýl. To sa mi vlastne najviac na súťaži Sanremo Junior páčilo. Ďalej  je tu samozrejme to, že si v relatívne mladom veku môžu skúsiť aké to  v hudebnom svete je a rozhodnúť sa, či by chceli preraziť. Sama som začínala v  mladom veku  – 15-16 rokov s tým, že som ako dieťa chodila 8 rokov na hodiny spevu. Dnes už to  neľutujem, ale možno by som v tom veku  ocenila podobnú súťaž, kde by som  mala šancu si to skúsiť a rozhodnúť sa.  Vždy som chcela byť speváčkou a táto kľudnejšia cesta rozhodovania by sa mi páčila viac. Preto si myslím, že je potrebné na českej a slovenskej scéne  podporovať projekty, ktoré deti motivujú a pomáhakú im v ich vývoji,“ – hovorí speváčka, ktorá preša zaujímavou cestou vývinu a naozaj má čo povedať.

Martin Harich: „ Páči sa mi myšlienka, ktorá  dáva možnosť mladým muzikantom vyskúšať si profesionálne zázemie. Som z malého mesta pod Tatrami a viem aký je to pocit, keď chce človek robiť muziku naplno a nemá sa o čo oprieť. Taktiež preto, lebo si všímam, že všade naookolo, po našom malom Československu, pobehuje veľké množstvo nadmieru šikovných a talentovaných ľudí, ktorým chýba iba jedno – šanca prezentovať svoje umenie vo veľkom – masovo – pred skutočným publikom. A prečoby som odporučil, aby sa decká prihlásili do tejto súťaže? Jednoznačne  pre jej výnimočnosť a veľkoleposť. Je to iný projekt ako televízne realitiy show… Tu ide predovšetkým o muziku! Je to niečo nové, čo u nás ešte nebolo.. Napriek tomu v Európe – už s dlhoročnou tradíciou – to funguje. Spýtajte sa akéhokoľvek muzikanta, či pozná San Remo a uvidíte.“

POROTA SANREMO JUNIOR CZ/SK 2017
Sanremo Junior pozná už i zostavu poroty. Tá sa bude skladať z odborníkov v oblasti hudby  – hudobný dirigent, producent, choreograf, spevák, hudobný skladateľ.
Ing. Richard Liegert – hudobný producent a umelecký riaditeľ Sanremo    Junior CZ/SK
Milan Wolf – hudobný režisér a dirigent
Janis Sidovský – hudobný producent a PR  manager
Mgr. Petr Šiška – hudobník, producent
Hana Petřinová – hudobná producentka a dlhoročná manažérka popredných skupín a spevákov, organizátorka festivalu Okoř
MgA. Michaela A. Dobrovolná – hudebná producentka a riaditeľka Kühnovho detského zboru
Mgr. Lenka Vinická – režisérka a produkčná choreografka
Leona Machálková – speváčka
Jitka Zelenková – speváčka
Radim Schwab – spevák
Jaroslav Svěcený – huslový virtuóz
Dalibor Kapras – hudobník a dirigent
Martin Hybler – skladateľ a dirigent
Lukáš Sommer – hudobný skladateľ, gitarista, aranžér, hudobný režisér

A čím by mohla byť  súťaž pre deti zaujímavá? Všetkým!!! Hlavným pozitívom je, že  bude mať   profesionálnu, objektívne hodnotiacu porotu, ktorá sa bude snažiť vybrať tie najtalentovanejšie deti, ktoré  potom  budú reprezentovať v samotnom Taliansku. Je veľmi dôležité súťažiť, pretože sa človek musí pripraviť, venovať tomu čas, chodiť na hodiny a doma skúšať a skúšať. Jedným z najdôležitejších aspektov je  – mať cieľ a pracovať na sobe a pritom sa vlastne baviť, protože hudba je liek. Pred samotným veľkým finále budú súťažiaci  v rukách  skúseného a profesionálneho tímu, ktorý im pomôže s výberom vhodnej piesne, s naštudovaním, s výrazom, s pohybom na javisku, ktorý je nemenej dôležitý a pri tom všetkom zažijú mnoho zábavy, spoznajú nových  kamarátov a nazbierajú cenné skúsenosti nielen po speváckej stránke, ale i do života.

 

celestezak_2084