Spestrite si jedálny lístok pohánkou, cícerom, bulgurom či kuskusom

Viete, čo všetko sa dá uvariť z pohánky, bulguru alebo quinoy? Z týchto zdravých pokladov vieme vytvoriť slané, sladké, pikantné aj jemné pochúťky. A čo je najdôležitejšie, okrem toho, že sú neuveriteľne chutné, sú aj zdravé!

arax-pohankaPohánka, kedysi obilie chudobných, slávi svoj návrat a odborníci ju odporúčajú zaradiť do jedálneho lístka ako mimoriadne zdravú potravinu pre organizmus. Jedlá z pohánky sú výživné, chutné a pripravíte ich celkom jednoducho. Ako novinku nájdete pod značkou Arax Pohánku lúpanú v ponuke predajní Lidl. Ak s jej prípravou nemáte skúsenosti, nevadí, na obale nájdete presný návod na varenie a ako bonus recept na chutné pohánkové rizoto.

 

Cícer, známy tiež ako rímsky hrach, je zaradený medzi zdravé strukoviny najmäpohánka, cícer, bulgur či kuskus pre vysoký obsah vlákniny, vápnika, fosforu a horčíka.  Výborne chutí a je ľahko stráviteľný. Arax Cícer kabuli je tiež vítanou novinkou v sortimente Lidl. Na obale sa dočítate nielen o tom, prečo je zdravý, ale tiež ako ho pripraviť a inšpirovať sa môžete aj receptami na hummus a cícer na mediteránsky spôsob.

 

pohánka, cícer, bulgur či kuskussArax Bulgur je lúpaná, predvarená a drvená tvrdá pšenica. Má výbornú chuť a v receptoch sa skvelo hodí ako náhrada ryže. Má nižší glykemický index ako ryža a obsahuje viac vlákniny. Ak ste doteraz bulgur nevyskúšali, s jeho prípravou vám pomôže recept na obale na libanonské tabbouleh.

 

Krupicovitá cestovina kuskus sa u nás celkom udomácnil a získal si mnohých priaznivcov. Je vyrobená z tvrdej pšenice semoliny a jeho príprava je veľmi pohánka, cícer, bulgur či kuskusjednoduchá. Aj na obale Arax Kuskus nájdete chutný recept, ktorým sa môžete inšpirovať.
Cena: 0,99 € / 500 g,  Lidl