SOFISTIKOVANÁ SOFA

thumbnail-sofistikovana-sofa-115322

Asi ťažko si vieme predstaviť naše domácnosti, bez toho čalúneného, komfortného kúsku nábytku, na ktorom sedíme, ležíme, spíme, čítame, milujeme sa, jeme, prijímame návštevy, klábosíme. Dennodenne nám ponúka malý kúsok útočiska, ktoré je pohodlné a hlavne naše. Gauč, sofa, sedačka. Malý raj na zemi.

Open mind

Slovenké domácnosti sú ešte stále konzervatívne a platí to aj vo výbere sedacej súpravy. Mala by byť rozťahovacia, minimálne pre 5 ľudí, poprípade rohová a v tlmených farbách, hnedá, oranžová či biela. Ale existujú aj iné cesty ako si pohodlne sadnúť, mať dosť miesta /pre všetkých/ a hlavne mať doma ten svoj originál. Táto cesta sa volá Mah Jong a navrhol ju dizajnér Hans Hopfer.

 

Kľúčové slovo: modul

Sedačka Mah Jong je typom tzv. modulárnej sedačky. To znamená, že pozostáva z viacerých kúskov, ktoré sa sajú kombinovať v nekonečných možnostiach. Jednotlivé moduly majú rôzne tvary, rôzne farebné látky, poťah je vyrobený z rôznych typov materiálov. Je to prekvapivé, ale nech jednotlivé časti nakombinujete akokoľvek, výsledok je vždy úchvatný.

Je to ako keď sme sa v detstve hrali s drevenými stavebnicami, či kockami. Je to ako vytvoriť si vlastnú mozaiku v obývačke. Môžete si „postaviť“ jednoduchú rohovú sedačku, alebo obrovský priestor na leňošenie  A keď príde návšteva? Jednoducho len jednotlivé moduly od seba oddelíte a je dosť miesta pre všetkých. Je krásna, tvárna, dokonalá a moja srdcová záležitosť.

 

Zdroje foto:Tredir. Com

http://bleuepiece.wordpress.com

13299080672t 13299080673t 13299080675t