Slzy, tajomstvá, nešťastná láska a nečakané odhalenia

Slzy anjela z pera úspešnej slovenskej autorky Dariny Hamarovej

Štvrtý román Slzy anjela z pera úspešnej slovenskej autorky Dariny Hamarovej je na svete. Nový príbeh novinára Giu, ktorý je za každých okolností odhodlaný dopátrať sa pravdy. Život vie byť krutý a nie vždy hrá hru podľa našich pravidiel.

„Stratila sa mi priateľka,“ tieto zvláštne slová vyslovili jemne narúžované pery hádam Slzy anjela z pera úspešnej slovenskej autorky Dariny Hamarovej osemnásťročnej dievčiny, ktorá sa v jeden septembrový deň z ničoho nič zjavila uprostred Giuovej izby, a spustila tým nepredvídateľný tok udalostí, ktoré ako divoká riava nezadržateľne strhli Giua so sebou. Giu stojí pred ďalšou výzvou. Má pomôcť nájsť stratené dievča.

Mladučká Bea zmizla za záhadných okolností bez jedinej stopy, akoby sa po nej zľahla zem. Na pohľad neriešiteľný hlavolam, najmä keď sa do cesty postaví prekážka v podobe jedného z najmocnejších mužov v meste. Beinho otca.

Prečo človek príde na to, čo je preňho najvzácnejšie, až vtedy, keď to stratí?

Na pozadí osudov trojice nerozlučných priateľov – Guia, novinára na voľnej nohe; Jany, šéfredaktorky nemenovaného časopisu a Lukyho, renomovaného advokáta špecializujúceho sa na trestné právo, s ktorými sme sa stretli už v prvotine autorky Dariny Hamarovej

Slzy muža –, sa odohráva príbeh plný napätia, lásky, jemnej erotiky a nevtieravého humoru.

Darina Hamarová žije na Orave. Písaniu sa venuje odmalička. Postupom času zistila, že ju fascinujú životné príbehy ľudí. A tak ich spojila do románov. Jej knižné príbehy sú postavené na skutočných základoch a najväčšou satisfakciou pre autorku je spätná väzba od čitateľov. Ak ich prinúti zamyslieť sa nad tým, čo im chcela povedať, aký odkaz im chcela zanechať. A v tom je podľa nej tajomstvo dobrej knihy.

 

Úryvok z knihy Slzy anjela:
„Kdeže sa máš stretnúť s tým…“ Luky si lusknutím prstami pomáhal rozpamätať sa na meno muža, s ktorým som mal o necelých dvadsaťštyri hodín dohodnuté „rande“. Rande naslepo. Toho muža som totiž nikdy nevidel ani nepočul. Nevedel som, kto je, čo je, ako vyzerá. Vedel som len, že na internete, kde som sa s ním za zvláštnych okolností zoznámil, používal prezývku, a že mal pre mňa veľmi dôležité informácie. Také dôležité, že som bol kvôli nim ochotný podstúpiť akékoľvek riziko.

Rozhovor s ním mi mal pomôcť položiť posledný kamienok do mozaiky príbehu, ktorý sa stal pre mňa nočnou morou a ktorý mi nedal spávať niekoľko mesiacov. Ten príbeh som pracovne nazval Záhada strateného dievčaťa.