Slovensko bude po prvýkrát v histórii dejiskom Majstrovstiev Európy v Nordic Walkingu!

Slovensko bude po prvýkrát v histórii dejiskom Majstrovstiev Európy v Nordic Walkingu!

Slovenská asociácia Nordic Walking organizuje po prvýkrát v histórii majstrovstvá Európy v Nordic Walkingu! Do Vysokých Tatier tak zavítajú svetoví pretekári tohto mladého športu. Slováci tak zaplnili dieru a organizujú mastrovský šampionát, ktorý doteraz v Európe absentoval! 20. júna na Štrbskom plese budú môcť športoví fanúšikovia obdivovať ladné pohyby a rýchlu chôdzu špičky Nordic Walkingu z celej Európy.

Slovensko bude dejiskom Majstrovstiev Európy v Nordic Walkingu!Po prvýkrát v histórii ich organizuje Slovenská asociácia Nordic Walking, ktorá práve spustila registráciu na tento šampionát. Majstrovstvá Európyprivítajú športovcov a fanúšikov tohto športu 20. júna priamo na Štrbskom Plese. Na podujatí sa zíde Nordic Walkingová špička z celej Európy.

“Nordic Walkingové preteky sú určené pre tých, ktorí majú radi výkony a súťaženie. Najčastejšie ide o trať okolo 13 kilometrov, hodnotí sa správna technika chôdze. A samozrejme čas, za ktorý príde pretekár do cieľa. Na správnu techniku, kde je najmä zakázaný beh a pohyb rúk musí vychádzať z ramena, dozerajú traťoví komisári. Ak ste bývalý športovec a aj po 35-ke sa chcete efektívne hýbať a súťažiť, potom je pre vás Nordic Walking ideálnym športom.” Vysvetľuje Adrian Kašper, viceprezident Slovenskej asociácie Nordic Walking.

Majstrovstvá Európy oranizuje Slovenská asociácia Nordic Walking spoločne s tretími Majstrovstvami Slovenska. Obe podujatia sú začlenené do celoročnej bodovanej Nordic Walking súťaže. Slovak Nordic Walking Tour sa skladá z piatich pretekov, ktoré sa uskutočnia v júni až v decembri v roku 2015.

„Po úspešne zorganizovaných niekoľkých Majstrovstvách Slovenska a Mastrovstvách Čiech sme sa rozhodli zorganizovať Majstrovstvá Európy. Tie v Európe absentujú. V Nemecku sa každoročne organizujú Majstrovstvá Sveta v Nordic Walking. Registrácia je otvorená len chvíľu a už máme prihlásených reprezentantov z viacerých krajín. Na pretekoch Nordic Walking sa na celom svete najčastejšie zúčastňujú bývalí vrcholoví atléti či bežči.“ Dopĺňa Lucia Okoličányová, prezidentka Slovenskej asociácie Nordic Walking.

Nordic Walking na Slovensku zaznamenáva veľký boom, čím kopíruje trend z vyspelého sveta. Na svete nordicwalkuje vyše 13 miliónov ľudí. Jednoduchou a efektívnou technikou chôdze so športovými paličkami viete získať veľké množstvo zdravotných benefitov a zvýšiť svoju kondíciu.

„V tomto roku sme v slovenskom Nordic Walkingu pripravili viaceré podujatia. Okrem Majstrovstiev Európy a Slovenska a Slovak Nordic Walking Tour rozbiehame aj súťaž pre širokú verejnosť. Ultra Walker je celoročná súťaž vhodná pre všetkých, ktorí nordicwalkujú pre radosť alebo zo zdravotných dôvodov. Môžete sa do nej zapojiť, ak trénujete sami alebo s priateľmi a zaznamenávate si svoje pohybové aktivity. Slovenská asociácia Nordic Walking odmení
najaktívnejšieho walkera a walkerku v rámci Slovenska. Súťažiacich s najvyšším počtom prejdených kilometrov odmeneníme podľa toho, koľko kilometrov za rok prešli.“ Vysvetlila Lucia Okoličányová.

Ak máte záujem o športové výkony alebo len tak nordic walkingovať pre zdravie či radosť, stačí si nájsť inštruktora!

Všetky informácie nájdete na http://nordicwalkingtatry.sk/, www.snwa.sk.