Slovenskí dizajnéri MEJD dobývajú Európu

Bratislavské dizajnové štúdio MEJD, tvoriace kreatívny produktový design, bude ako prvý slovenský zástupca vystavovať v Londýne počas London Design Festival na prestížnej Designjunction. Čaká ich taktiež prezentácia v Bratislave na Design Week-u a napokon sa v októbri na Dutch Design Week ukážu v sekcii Talents v holandskom Eindhovene.

Štefan Nosko a Katarína Beličková, zakladatelia štúdia MEJD, v júli prezentovaliproduktový dizajn v kreatívnej zóne na festivale Bažant Pohoda 2014. Workshop„Get a Geta“ navštívili desiatky nadšencov moderného produktového dizajnu.„Spoločne s Katkou hľadáme v našom štúdiu nové riešenia a pohľady na produktový dizajn. Vytvárame objekty, ktoré presahujú svoje pôvodnéfunkčné a estetické parametre. Snažíme sa predmetom vdýchnuť príbeh. Z obyčajného a všedného, vytvárame niečo neobyčajné a fascinujúce,“ hovorí Štefan Nosko.   Už od 18 do 21 septembra čaká na MEJD London Design Festival,kde budú slovenský pohľad na súčasný produktový dizajn prezentovať medzi takmer stovkou vystavovateľov z celého sveta. Veľtrh Designjunction ponúka príležitosť k stretnutiam s dizajnérmi a potenciálnymi klientmi z celého sveta. Definuje globálnu komunitu dizajnérov a je jedným z najprestížnejších veľtrhov v súčasnom dizajne. Sme šťastní, že práve tu môžeme predstaviť našu novú kolekciu,“približuje Katarína Beličková.  Slovenskí priaznivci budú môcť zažiť kúsok londýnskej atmosféry na vlastné oči. MEJD inštaláciu aj s novinkami predstaví od 22. do 28. septembra počas BratislavaDesign Week. Holandský Dutch Design Week sa koná v meste Eindhoven od 18. do 26. októbra a MEJD si organizátori vybrali do významnej sekcie Talents.

MEJD je kreatívny produktový design vo svojej čírej pôvodnej podobe. Množstvo subjektov dnes používa prívlastok „design“, ale tvorba skutočného produktového designu si vyžaduje osobitý talent, znalosti a veľa veľa energie. Verím, že sa nám podarí  štúdio MEJD predstaviť, ako výnimočný  element,“ vysvetľuje  Tibor Tabery,partner štúdia MEJD.

MEJD  pripravuje svoju novú kolekciu produktov v rámci projektu s názvom LOADING. Nosnou témou sú „Lokálne tradície a remeselné techniky“ v dizajne, pričom finálne produkty reagujú na tému v dvoch líniách. Štefan Nosko vysvetľuje:„Tou prvou budú tradičné ručné práce a remeslá ako je hrnčiarstvo, kovotepectvo alebo sklárstvo. Druhá sa opiera o neskoršie strojové remeslá ako napr. kovotlačiteľstvo, typické pre rannú priemyselnú výrobu. Vznikli tak dve ucelené série formálne príbuzných produktov, ktoré tradičné remeslá posúvajú bližšie k súčasnému vizuálnemu jazyku.“