Slovakia Chips mení logo i grafiku balení

Slovakia Chips

Známy snack, ktorý je súčasťou rodinných osláv či posedení s priateľmi, mení svoje logo i obal. Verní spotrebitelia určite nebudú sklamaní, pretože známe zemiačiky budú i naďalej vo farbách slovenskej trikolóry, ale s väčším dorazom na tradíciu, ktorú bude symbolizovať slovenská krajinka v pozadí. Ikonický názov Slovakia sa meniť nebude.

„Odteraz si slovenskí spotrebitelia nájdu svoj obľúbený snack v nových obaloch, ktoré majú symbolizovať tradíciu a kvalitu. Obaly aj logo by mali pôsobiť modernejšie a prehľadnejšie, s dôrazom na pohostinnosť a jednoduchú krásu,“ vysvetľuje Alica Pašková, brand manažérka Intersnack, a.s. 
Viac o celom redizajne prezradila aj tieto zaujímavosti:

Čo predchádzalo rozhodnutiu zmeniť logo a obaly tohto známeho výrobku?
V prvom rade je potrebné, aby sme sa prispôsobili vývoju trhu a požiadavkám spotrebiteľov. Aby sme zistili, ako slovenskí spotrebitelia vnímajú značku Slovakia a čo od nej očakávajú, uskutočnili sme spotrebiteľský prieskum a takzvaný brand audit. Rozhodnutie o redizajne obalov teda vychádzalo i z poznatkov z tohto prieskumu. Chceli sme obaly prispôsobiť trendom a lepšie vyjadriť hodnoty, ktoré značka Slovakia zo sebou nesie. Toto sa týkalo i loga.

Kto navrhoval nové obaly a čím sa inšpiroval?
Ide o výsledok práce agentúry Fiala & Šebek. Predchádzalo tomu veľa spoločných stretnutí pred i počas vývoja designu. Hlavným zadaním bolo, aby nový obal podčiarkoval  hodnoty značky ako tradícia, kvalita a slovenskosť. Nové obaly tiež chutnejšie zobrazujú produkt a výraznejšie odlišujú jednotlivé príchute.

Aká je história pri zmenách obalov Slovakia? Ako často a kedy sa naposledy takto výrazne menil ich obal?
Slovakia prešla zmenou obalov v roku 2014, kedy ale zmeny neboli tak výrazné.

Aký je teraz sortiment Slovakia, ktoré príchute sú dostupné na trhu? Aké sú ďalšie variácie slaných pečív Slovakia (čo všetko patrí do rodiny Slovakia)?
Sortiment je veľmi pestrý, značka Slovakia je zastúpená vo všetkých segmentoch slaných snackov – chipsoch, pečive, špecialitách a orieškoch. Má v portfóliu hladké, vrúbkované chipsy, a tiež takzvané VRRRUBY s veľkými vrúbkami pre intenzívnejšie vychutnávanie. Novinkou sú i Kotlíkové Zemiakové Lupienky uvedené na trh tento rok.

Nedávno bola uvedená novinka Slovakia Chips Kotlíkové, ktoré získali aj ocenenie. Viete nám povedať ako zareagovali spotrebitelia na túto novinku?
Kotlíkové vzbudili zatiaľ veľký záujem a prvé ohlasy od spotrebiteľov i zákazníkov sú veľmi pozitívne. Vyhodnocovať na základe dát budeme až po dlhšej dobe od uvedenia, zatiaľ pracujeme na plnej distribúcii.