Domov Lifestyle Môj domov Slováci zaplavili záhradnícke centrá. Záujem je obrovský!

Slováci zaplavili záhradnícke centrá. Záujem je obrovský!

Pobyt vonku, a hlavne v záhrade, je zdraviu prospešný vždy, obzvlášť počas pretrvávajúcej pandémie. Vo februári sa preto obchody so záhradkárskymi potrebami mohli znova otvoriť. Záujem bol okamžitý, o tento sortiment mali záhradkári najväčší záujem.

Potvrdila to aj manažérka predajne Martina Shrbená: „Ľudia majú najväčší záujem teraz o osivá, cibuľu sadzačku, cesnak, sadbové zemiaky, substráty na výsadbu, ovocné stromy. Všetko potrebné pre potravinovú sebestačnosť.

Veľké oteplenie láka Slovákov do záhrad a vášniví záhradkári zaplavili znovuotvorené predajne. Priesady, zemiaky či postreky idú na odbyt vo väčšine záhradníctiev, ktoré môžu byť aj napriek lockdownu už tri týždne otvorené.

Manažérka predajne so záhradkárskymi potrebami dodala, že je veľmi rada, že mohli konečne otvoriť: „V žiadnej krajine Európskej únie neboli počas lockdownu záhradníctva a záhradkárstva uzavreté.“

Agrotechnické termíny výsadieb sa nedajú posunúť. Televízor si môžete kúpiť hocikedy, ale zemiaky, ovocné stromčeky, semienka, rajčiny… to treba sadiť na jar.

Andrej Gajarský, majiteľ záhradného centra v Trnave

Denné teploty sú čaz vyššie, takže už aj záhrady ponúkajú viac možností pre prácu. Okrem osív majú záhrakdári záujem aj o bylinky, drobné ovocie, trávniky, hnojivá a postreky. V tomto období je to rovnaké každý rok, no je dôležité si uvedomiť, že práce v záhrade sú tento rok jednou z mála aktivít, ktoré nám pandémia nevzala.
Zdroj: Záhradkár.sk