Slávnostný večer plný prvenstiev

Vedeli ste, že knihy oslavujú v marci narodeniny? Tretí mesiac v roku nosí okrem kalendárneho pomenovania aj hrdý názov Mesiac knihy. A práve s touto symbolikou kráča ruka v ruke aj udeľovanie cien najväčšou sieťou kníhkupectiev na Slovensku Panta Rhei. Už po štvrtýkrát si cenu Panta Rhei Awards prevezmú najúspešnejší autori a najpredávanejšie knihy za rok 2012.

A keďže tento rok oslavuje Panta Rhei svoje 21. výročie, celý slávnostný večer sa bude niesť v duchu čísla 1 a prvenstiev. Kto bude jednotkou medzi autormi či knižnými titulmi a získa ocenenie Panta Rhei Awards 2012, to sa dozvieme 27. marca na slávnostnom odovzdávaní cien v Bratislave.

Hovorí sa, že v knihách je ukrytý celý svet a preto si zaslúžia našu pozornosť. V najväčšej sieti kníhkupectiev na Slovensku sú knihy v centre pozornosti neustále. Už po štvrtýkrát bude Panta Rhei odovzdávať ocenenia v siedmich kategóriách tým autorom a knižným titulom, ktoré v roku 2012 zožali u čitateľov najväčší úspech. Ceny Panta Rhei Awards získajú víťazi z piatich nominácií v každej kategórii a šancu majú nielen slovenské, ale i české autorky a autori. Oceňované budú i kategórie Prekladová kniha roka, Detská kniha roka a Slovenská kniha roka 2012.

Aj tento rok môžu čitatelia na www.pantarhei.sk tipovať absolútneho víťaza kategórie Slovenská kniha roka 2012. 50 zúčastnených, ktorí zašlú správny tip na víťaza, získajú darčekovú poukážku v hodnote 5 EUR na nákup v sieti kníhkupectiev Panta Rhei.

Viac informácií na www.pantarhei.sk.

PantaRhei_