Skúste farbu všetkých žien, ružovú

stavte na rúžovú

Ružová už dávno nie je iba pre Barbie. Ak chcete počas leta vyniknúť a zvýrazniť svoju ženskosť vsaďte na ružovú farbu. Zjemní váš celkový vzhľad a oslní väčšinu okolia svojou neodolateľnou sladkosťou a eleganciou. Odtiene tejto sladkej farby vám príjemne spestria aj chladnejšie dni či začiatok jesene.

Význam a kúzlo farby
Ružová farba sa najčastejšie spája s pozitívnymi emóciami ako láska, empatia, či dobrá nálada. Nájdeme ju najmä u žien s jemnou a citlivou povahou. Pokým tmavo ružová je charakteristická pre odvážnejšie dievčatá, bledo ružovú preferujú skôr skromné ženy. Staro ružovú obľubujú zase staršie ženy so zmyslom pre eleganciu a konzervatívnosť.

Inšpirujte sa ikonami
Aj keď sa ružová farba odporúča najmä pre blondínky so svetlou pokožkou sama Rihanna je dôkazom toho, že aj barbadoská hviezda dokáže oslniť v týchto odtieňoch. Ak si však netrúfate na outfit zladený do jedného tónu, siahnite po doplnkoch v cukríkovo ružovej. Ružová sa najľahšie kombinuje s bielymi, čiernymi, či béžovými odtieňmi.

Doplnky sú kľúčové
Často sa hovorí, že menej je niekedy viac a platí to aj pri ružovej.  Ženský vzhľad ľahko dosiahnete aj ružovou kabelkou, jemnými kvetmi vo vlasoch, nenápadným príveskom, lakom na nechty, či pastelovými topánkami. Jediným pravidlom zostáva kombinovať príbuzné odtiene ružovej. Viac ako tri odlišné tóny by mohli pôsobiť až príliš nevkusne.

Zdroj: asos.com, zoot.sk, pinterest.com, www.2.hnm.com
Pripravila AVE