Skupina Tublatanka bude mať silne koncertnú jeseň

Tublatanka 33 rockov

Slovenská rocková legenda skupina Tublatanka má za sebu dovolenkovo-pracovné leto. Množstvo koncertov na festivaloch a iných akciách preplietli členovia kapely rodinnými dovolenkami a výletmi.

Plní elánu a síl  vyrážajú páni z kapely Tublatanka  už  v októbri na turné s názvom  „33 rockov“, aby  oslávili spolu so svojimi  fanúšikmi   neuveriteľné „Kristove roky“ na hudobnej scéne.

„Našťastie z nás na tridsaťtrojku bude tiecť len veľa potu namiesto krvi, ako to bolo u Ježiša Krista, pretože  to budú poctivé vyše dvojhodinové koncerty, na ktorých zahráme 22 piesní zo všetkých vydaných Cd albumov“, – prezrádza líder kapely a spevák Maťo Ďurinda a pokračuje: „Do koncertného playlistu  sme zaradili väčšinu notoricky známych skladieb, bez ktorých si naše koncerty nemožno predstaviť.

Klip: Skúsime to cez vesmír https://www.youtube.com/watch?v=XR2eT0qJwqA No pridali sme i  piesne,  ktoré sme dávno nehrali. Nacvičili  sme si  energické odpaľovačky,  ktoré máme radi, a veríme, že aj naši fanúšikovia – a to je piesne Volanie divočiny či Šlabikár 4, nevynecháme   Svet v ohrození,  keďže je v dnešných časoch naša krásna modrá planéta  plná terorizmu a násilia, a toto je náš protest song proti všetkému takto páchanému  zlu! Namiesto utrpenia na kríži, veríme, že zažijeme veľa radosti na javiskách.“

Klip Svet v ohrození:

Bubeník Peter Schlosser si na turné prichystal výkonnejšiu  batériu svojich bicích nástrojov a basgitarista Ďuro Topor a Maťo Ďurinda sa tešia,  že si zahrajú aj na svoje nové akustické gitary.  Viacero piesní,  v strede koncertu, zaznie totiž  v unplugged verziách.

„Nezabudneme na nášho  bývalého bubeníka Ďura Černého,  ktorý tohto roku odišiel do rockového neba a na koncertoch zahráme novú pieseň na jeho počesť a pamiatku s názvom Spomienka na Ďura Černého, ku ktorej sme urobili aj videoklip“,  pripomína Maťo Ďurinda.

Klip Spomienka na Ďura Černého:

 

Tublatanka vznikla v roku 1982 v Československu a má v obidvoch krajinách veľa svojich verných fanúšikov,  a tak koncerty k 33. výročiu skupiny sa budú konať aj v Českej republike.

Na Slovensku skupina vystúpi na koncertoch  už 1.10. v  Banskej Bystrici, 7.10. v Nitre, 14.10.  v Martine, 15.10. v Košiciach, 10.11. v Bratislave, 26.11. v Trenčíne a všetky ďalšie  informácie aj o termínoch a miestach koncertov nájdete na www.tublatanka.sk. Vstupenky na koncerty si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.