Skupina HEX sa vracia ku koreňom, v apríli vyrazí na klubové turné!

Skupina HEX mieri do klubov! Chalani z kultovej kapely sa rozhodli vrátiť ku koreňom a byť k fanúšikom bližšie. Na jar budúceho roka sa vyberú na klubové turné naprieč celým Slovenskom. Nenechajte si ujsť HEXácke hity aj chuťovky v podaní Fefeho, Yxa, Šarkana a Tybykeho na BACK TO THE CLUBS TOUR. Playlist koncertu budú môcť ovplyvniť samotní fanúšikovia na sociálnych sieťach. HEX chcú osloviť aj miestne kapely na pozíciu špeciálneho hosťa! Vidíme sa od 16. do 25. apríla 2020 v Piešťanoch, Bratislave, Malackách, Prešove, Martine a v Trenčíne!

 

Skupina HEX má za sebou tri emotívne koncerty k 30-temu výročiu kapely, ktoré venovala Ďuďovi. Teraz sa chalani z HEXu rozhodli vybrať na turné po slovenských kluboch!

„Celý nápad vznikol na našom výročnom turné, kedy sme odohrali nádherné koncerty, na ktorých sa objavilo veľa našich kamarátov, hudobníkov. Keďže hranie naživo milujeme, tak nás napadlo, že si ešte pred hlavnou sezónou, čiže pred letom, zahráme zopár klubových koncertov,“ konštatuje Tomáš „Yxo“ Dohňanský

„Dôvodov na klubové turné bolo viac. Nikdy sme v našej tvorbe úplne neopustili vody alternatívy, z ktorej sme vzišli. Ďalším dôvodom je ten, že máme radi atmosféru klubového hrania, kde je kapela bližšie k ľudom. Priamy kontakt s publikom je na nezaplatenie. Po smutných udalostiach máme pocit, že sa chceme vrátiť ku koreňom, tam odkiaľ sme vyrástli a otestovať, ako funguje naša nová zostava na klubovej pôde,“ vysvetľuje Martin „Fefe“ Žúži, gitarista a textár kapely HEX.

Na šiestich koncertoch naprieč celým Slovenskom zahrá HEX skladby zo všetkých albumov a aj songy, ktoré už dávno naživo nezazneli. Nebudú chýbať ani cover verzie.

„Na rozdiel od festivalových koncertov, budú tie klubové určite dlhšie. Vznikne tak priestor aj na pesničky, ktoré bežne na našich koncertoch neznejú. Určite siahneme po staršej tvorbe. A keďže máme radi muziku a tiež máme svoje vzory, zahráme určite zopár coverov, Fanúšikovia v klube sú priamo na dosah ruky. Medzi pesničkami môžeme s nimi bezprostredne komunikovať. Prípadne priamo ich zapojiť do diania na pódiu. Počujeme, čo po nás chcú, čo sa im páči. Môžeme okamžite reagovať na atmosféru,“ teší sa Martin „Fefe“ Žúži.

HEX vyrazia na klubové turné v zostave Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Tibor „Tybyke“ Szabados, Peter „Šarkan“ Novák, Laci Tvrdý a Peter Letovanec.

„V príprave na koncerty zapojíme cez naše sociálne siete aj fanúšikov, ktorí budú rozhodovať o tom, čo nakoniec zahráme. Keďže máme na konte 9  radových albumov a kopec kompilácií, tak sa tých pesničiek nazbieralo naozaj veľmi veľa. Ideme seba a hlavne všetkých, ktorí na koncerty prídu, dobre zabaviť. Spolu sa nám hrá výborne a veríme, že radosť prinesieme aj do šiestich slovenských klubov. Budeme radi, ak naše koncerty navštívia aj ľudia, ktorí nás počúvali na začiatku našej kariéry a tak si pripomenú svoju mladosť. Sľubujeme im parádnu jazdu, na ktorú určite nezabudnú,plánuje Yxo.

Na klubové koncerty si HEX pozvú aj špeciálnych hostí, ktorých prezradí postupne. V každom meste zahrá ako predskokan miestna kapela, ktorú si kapela vyberie podľa ponuky.

„Vyzývame slovenské kapely a interpretov, aby sa nám ozývali a posielali videá a skladby, V každom meste otvorí náš koncert miestna kapela. Radi by sme tak podporili slovenskú pôvodnú tvorbu a podporili najmä mladé kapely,“ vyzýva Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Nenechajte si ujsť nášup energie v podaní obľúbenej kapely HEX na turné BACK TO THE CLUBS TOUR. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Predpredaj na
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/hex-back-to-the-clubs-tour/ Informácie o skupine nájdete na http://www.hex.sk/https://www.facebook.com/HEXOFFICIAL/?fref=ts

 

HEX BACK TO THE CLUBS TOUR 2020

16.4. PIEŠTANY – ŽIWELL
17.4. BRATISLAVA – V-KLUB
18.4. MALACKY – SOKOLOVŇA
23.4. PREŠOV – STROMORADIE
24.4. MARTIN – BARMUSEUM
25.4 TRENČÍN – KLUB LÚČ

Zdroj: Nora Krchňáková