Skupina Good Fancy zachraňuje svetlo v novom klipe k singlu Save the Light!

Skupina Good Fancy zachraňuje v novom klipe svetlo! Východoslovenská skupina prerazila so singlom „Save the Light“ aj v európskych a zámorských rádiách. K úspešnej skladbe kapela nakrútila pozitívny videoklip o hľadaní svetla a nádeje. Premiéru klipu si môžu fanúšikovia pozrieť už dnes!

Kapele Good Fancy sa podaril skvelý ťah! Ich najnovšiu skladbu „Save the Light“ zaradili do vysielania rádiáv Česku, Veľkej Británii, Grécku, Litve, Nórsku, Poľsku, Maďarsku, Taliansku, Dánsku, Rumunsku, Portugalsku aNemecku. Následne sa k nim pridali aj niektoré rozhlasové spoločnosti v Austrálii,Kanade a USA.Good Fancy už stihli k energickej a pozitívnej piesni nakrútiť aj videoklip. Nakrúcalo sa v Košiciach a Budapešti a členovia kapely zažili veľa vzrušenia.

„Vo chvíli, keď jeden z nás prekročil bezpečnostnú čiaru v metre v Budapešti, ktorá oddeľuje zónu nástupu od zvyšku zastávky, zaznel z rozhlasu prísny ženský hlas. Ten nás upozorňoval, aby sme to nerobili. Najprv sme nevedeli, o čo ide a odkiaľ ten hlas prišiel. Poriadne sme sa zľakli a ľudia na nás zazerali, ale nakoniec bolo všetko v poriadku. Myslím si, že na nakrúcanie tohto klipu nezabudne nikto z nás.“ Smeje sa frontman skupiny Ladislav Urbán.

Kapela pri nakrúcaní zažila aj nepríjemné situácie. Štáb mal počas cesty do Budapešti zdravotné problémy. Preto museli nakrúcanie v budapeštianskom metre zvládnuť iba s jediným kameramanom.

„Zvyšok oddychoval v aute. Našťastie sa dali dokopy a na exteriérové zábery už boli pripravení všetci. Do Košíc sme dorazili ráno o štvrtej a o piatej som už sedel v práci.“S úsmevom konštatuje spevák.

Režisérmi klipu ku skladbe „Save the Light“ je Michal Smoleň a Michal Holečko z Altway, ktorí mali na starosti aj predchádzajúci klip ku skladbe „Správa“. Nový klip „Save the Light“ je o hľadaní svetla, ktoré ženie ľudí dopredu.

„Nešli sme do nejakých príbehov. Ide skôr o putovanie a hľadanie svetla, ktoré v ľuďoch udržiava silu vstávať každý deň a zvládať často neľahké životné překážky.“ Vysvetľuje Ladislav Urbán.

Autorom hudby energickej piesne je frontman skupiny Ladislav Urbán, finálne mali aranžmány na starosti všetci členovia Good Fancy. S anglickým textom pomáhala Tamara Nagyová. Singel predstavila kapela na medzinárodnom súťažnom festivale Carpathia v Poľsku, kde sa umiestnila spomedzi stoviek hudobných skupín na 2. mieste. Kapela Good Fancy vznikla pred deviatimi rokmi, momentálne má päť členov. Okrem speváka Ladislava Urbána v kapele hrajú Peter Jakab – gitara, Pavol Jakab – basgitara, Ján Jakab – bicie a Erik Kuca – gitara. Fanúšikovia sa môžu tešiť na ďalší singel a na jar plánované turné.

Zdroj foto: František Marcin