SKINS – KOMPRESNÉ OBLEČENIE S REVOLUČNOU METÓDOU STUPŇOVANEJ KOMPRESIE

SKINS

Australská značka kompresného oblečenia SKINS prišla na trh v roku 1996, slovenské a české zastúpenie má od roku 2012. Od tejto doby oblečenie výrazne naberá na popularite, a to ako vďaka unikátnej technológii stupňovanej kompresie a originálnemu designu, tak stále väčššiemu záujmu popredných slovenských a českých športovcov. Kompresné oblečenie SKINS, ktoré povzbudzuje činnosť krvného obehu, zvyšuje prísun kyslíku do namáhaných svalov a zvyšuje tak výkon aj následnú regeneráciu, dnes využívajú napríklad hokejista Ľuboš Bartečko, tenistka Dominika Cibulková, futbalista Marek Hamšík alebo futbalový brankár Matúš Kozáčik.

Tajomstvo úspechu SKINS vo svete aj na Slovensku

SKINS nie je „obyčajným“ funkčným prádlom, ktorého hlavným prínosom je, že športovcov takzvane udrží v suchu. To samozrejme medzi vlastnosti SKINS patrí taktiež, jedná sa ale o bežný štandard. Čo je ale na tejto značke nadštandardné, je unikátna techológia stupňovanej kompresie, vďaka ktorej oblečenie pôsobí vždy správnym tlakom v správny čas na správne svaly. Z tohto dôvodu je možné absolvovať väčššie tréningové dávky a tým sa zvyšuje výkonnosť – rýchlosť a výdrž športovca.

Vedľa najnovších radách DNAmic a GOLD a uníverzálnych športových modelov vhodných pre širokú škálu športov na čele s behom, alebo atletikou, ponúka SKINS tiež špeciálne rady pre triatlon, radu pre kvalitnú regeneráciu či zimnú radu – Thermal a Snow Thermal. Značka SKINS ponúka tiež vrchné oblečenie SKINS PLUS.

Rada DNAmic
Nová rada DNAmic kombinuje technologicky najpokročilejšiu kompresiu so žiarivými farbami. Všetky odevy z tejto rady sú z materiálov tkaných metódou warp knit, majú schopnosť dobre odvádzať vlhkosť, účinne regulujú telesnú teplotu a poskytujú UV ochranu 50+.

Rada GOLD
Tieto odevy udržia telo za každých okolnotí v teple a suchu, naviac bez akéhokoľvek nepríjemného zápachu. Vysoko pružná pamäťová Memory MX vylepší stabilitu a kontrolu pohybov tým, že presne usmerňuje svaly.

Vedecký základ
Na základe výzkumu s vedcami, fyzioterapeutmi a športovcami v Austrálii zistila spoločnosť SKINS, aké kompresné stupne sú potrebné pre jednotlivé skupiny svalov. Dlhodobý výzkum ukázal, kedy svaly potrebujú voľnosť pohybu a kedy naopak potrebujú spevniť, aby sa predišlo zraneniu.

 „Jedná sa o technológiu, ktorá je svetovou špičkou na poli kompresných odevov. Vďaka tomu oblečenie SKINS umožňuje púšťať sa do vecí s väčším nasadením, po dlhšiu dobu a po výkone sa rýchlejšie zotaviť. Naším zákazníkom sa tiež vždy snažíme vysvetliť, ako kompresné odevy fungujú, aby ich dokázali správne používať,” hovorí Miloš Kořínek, zástupca SKINS na Slovensku a v Českej republike.

Samozrejmosťou odevov je odvádzanie vlhkosti, dobrá vzdušnosť a UV ochrana 50+. Trvalé antimikrobiálne zložky pohlcujú pachové látky a materiály použité na produktoch SKINS sú tkané špeciánou metódou, vďaka ktorej sa oblečenie nevyťahuje.

Oblečenie SKINS využívajú ako amatérskí športovci, tak profesionáli.

Produkty SKINS:

  • Zvyšujú žilový návrat
  • Znižujú riziko poškodenia svalov
  • Urýchľujú regeneráciu
  • Urýchľujú odburávanie kyseliny mliečnej
  • Zvyšujú výkonnosť a účinnosť svalov
  • Pozitívne ovplivňujú výdrž
  • Zlepšujú okysličovanie svalov
  • Vylepšujú termoreguláciu tela
  • Znižujú riziko edému členkov (počas dlhých letov)

Viac informácií o odevoch, technológií a výzkume nájdete na: www.skins.cz

 

Ukážky produktov SKINS:

SKINS A400 Gold Men                                                                                                                                                                                                                                SKINS A400 Gold Women

Bez názvu                                                             Bez názvu