Skateboardy či fingerboardy pre skutočných majstrov trikov

Zdroj obrázku: SergeyCo / Shutterstock.com

Adrenalínový, štýlový, svojrázny či tak trochu nekonvenčný. Aj takéto prirovnania dostáva skateboarding nie len na Slovensku.

 

História tohto športu siaha až do 60. rokov 20. storočia. Na Slovensko dorazil až niekedy na konci minulého tisícročia, no na kvalitný trh sme si museli poriadne počkať. Vyznávači skateboardingu sa museli pozerať po ponukách v zahraničí, to sa týkalo aj skateboardov. Dnes je však situácia iná.

Skateboardy od Cubeskateshop

Dnes si už môžete zakúpiť skateboardy oveľa jednoduchšie. Slúžia na to rôzne kamenné predajne ale aj e-shopy. Jedným z nich je aj Cubeskateshop.sk. Ten vo svojej ponuke ponúka samotné skate dosky svetovo ale aj regionálne preslávených značiek či mnohé iné doplnky. Spomenúť môžeme napríklad trucky, kolieska na skate, bushingy, griptape, tooly, vosky na skate, ložiská, šróbiky či celé skate komplety. Profesionáli tu nájdu aj špecifickejšie skate príslušenstvo.

Fingerboardy pre skvelé triky

Poznáte fingerboard? Ide o skateboard menšieho prevedenia (najčastejšie zmenšeninu v pomere 1:8), na ktorom sa ale nejazdí na nohách. Triky dokážete zvládnuť pomocou prstov. Ide o zaujímavú voľnočasovú aktivitu a hračku aj pre tých starších skateboardistov. Doma si k nim môžete postaviť vlastný cool bazén, prípadne si ho už hotový zakúpiť.

Cubeskateshop má vo svojej ponuke fingeboard dosky či komplety, trucky, griptape, kolieska či rôzne prekážky. Je len na vás, či si zadovážite drevené dosky alebo tie z pevnejších prémiových komponentov. Veľmi populárne sú výrobky značky BerlinWood vyrábané ručne priamo v Nemecku alebo napríklad od Ambassadors pre začiatočníkov aj pokročilých. Pre ich ochranu pred poškodením vám odporúčame zakúpiť si štýlové plátené tašky. Fingerboard nie je len obyčajná hračka. Slúži aj na vyskúšanie si rôznych trikových prevedení ešte predtým, ako sa ich naučíte sami na vašom skateboarde. Zvládnu vaše prsty 360 flip či kickflip?

Zdroj obrázku: SergeyCo / Shutterstock.com